Konyaspor, Giresunspor maçı hazırlıklarını sürdürdü

Arabam.com Konyaspor Ustalık Direktörü İlhan Palut, Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında 3 Eylül Cumartesi haset deplasmanda Bitexen Giresunspor ile oynayacakları maçtan galibiyetle bırakmak istediklerini söyledi.

Palut, Koyuncu Kol Kayacık Tesisleri’ndeki antrenmandan önceki matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, ligde her maçın oylumlu olduğuna belen ederek, “Giresun hele iç sahada coşkuyla oynayan, ürkmek duyulması gereken bir ekip. Hazırlıklarımızı tamamlayıp oraya haddinden fazla ongun savaş etmeye ve gani futbol oynamaya gideceğiz. İnşallah evire çevire tıpkı maç tamam ve bunun yanında birlikte istediğimiz sonuçla sahadan ayrılırsak çok bahtiyar oluruz.” diye niteleyerek konuştu.

Palut, milli karşılaşma arasının, eskimemiş alınan oyuncuların adaptasyonu ve sakatlıktan dönen futbolcuların takıma katılması anlamında punt olacağını dile getirdi.

Fenerbahçe galibiyetinin takımda külfet oluşturmadığını vurgulayan Palut, “Iyicene galibiyetlerden sonra mental namına bile haddinden fazla iyi çalışmalıyız. İki günde futbol kendisine alelacayip bire bir bando zaten olamayız amma mental namına sunu hayat dolu şekilde Giresun’a gitmemiz lazım. İnşallah sıklet olmamasını diliyorum ve bunun çalışmalarını yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeşil-beyazlı savunucu Francisco Calvo de 1-0 kazandıkları Fenerbahçe galibiyetini unutmaları gerektiğini belirterek, “Önümüzde çokça mefret tıpkı Giresunspor maçı var. Rakibimize korku gösteriyoruz, ciddiye alıyoruz. Bu maçta kudretli doğmak üzere maksimal ciddiyetle oynayacağız. Oradan galip süzülmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Antrenman

Öte yandan Palut yönetiminde gerçekleştirilen antrenman, koşun ve ısınma hareketleriyle başladı.

İdman, taktik çalışmayla sona erdi.Share: