İlhan Palut: “Giresunspor ürkmek duyulması müstelzim bir kadro”

Konyaspor Maharet Direktörü İlhan Palut, Giresunspor’un hele iç sahada coşkuyla oynayan, tevakki etmek duyulması müstelzim tıpkı grup olduğunu belirterek, deplasmana çokça gani uğraş etmeye ve dolgunca futbol oynamaya gideceklerini söyledi.

Konyaspor, Spor Kaba Et Süper Lig’in 5. haftasında deplasmanda Giresunspor ile karşılaşacağı maçın hazırlıklarına Ustalık Direktör İlhan Palut yönetiminde devam ediyor. Kayacık Tesislerinde yapılan alıştırma öncesi İlhan Palut ve futbolculardan Francisco Calvo matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu. Salı günü itibariyle Giresunspor maçı için antrenmanlara başladıklarını belirterek hastalıklı oyuncular karşı bilgi veren Palut, “Zaman hazırlıklarımız devam ediyor. Bizim amacıyla oldukça kısa tıpkı hafta pazartesinden cumartesiye. Biliyorsunuz Adaletli kırmızı iri gördü ve cezalı. Bu maçta aramızda. olmayacak. Amilton ve Oğulcan’dan da bu maçta faydalanamayacağız. Endri, mahsus sürelerde takıma yarayışlı oluyordu. Bibi kontrollü olarak antrenmanlarına devam ediyor. Bu süreçte Endri’yi biraz kontrollü aynı şekilde kullanıyoruz. Konrad’ın aynı durumu var. Konrad’birlikte şu anda hala ferdî çalışmalarını sürdürüyor, keyif ekibimiz eşliğinde. Yarınki akıbet antrenmanda onunla ilişkin dahi akıbet kararımızı verip inşallah Giresun’a cereyan edeceğiz. Ligdeki seçkin maç çok mehabetli. Giresun takımı hele iç sahada coşkuyla oynayan, istinkâf etmek duyulması gereken bir takım. Biz bile bir şekilde hazırlıklarımızı tamamlayıp orada önceki geçmiş haddinden fazla bereketli savaş etmeye, sonraları birlikte ferah ayak topu oynamaya gideceğiz. İnşallah iyicene ayrımsız maç evet. Bunun yanında de tığ üstelik istediğimiz sonuçla sahadan ayrılırsak çok bahtiyar oluruz” dedi.

“Sıkıntı olmaması gerekir”

Fenerbahçe galibiyeti sonrası takımda sıkıntı oluşacağı ile ait soruya Palut, “Bastırık olmaması gerekir. Tek mi bunu düşünmedim? Düşündüm. Mental namına da haddinden fazla iyi çalışmalıyız. Şu kısa iki günde futbol adına alelacayip bir topluluk zaten olamayız ama mental namına olabilecek en hayatiyetli şekilde Giresun’a gitmemiz lazım. İnşallah külfet olmamasını diliyorum ve bunun çalışmalarını yapıyoruz” cevabını verdi.

“Nakil tüvana aynı proses”

Transfer çalışmalarına dahi değinen Palut, “Şu an üzere yönetimle konuştuğumuz ‘şu bölgede tıpkı para aktarımı yapalım’ durumu yok. Ama tabiatıyla ki mızıka kadrosu içerisinde ihtimal zat mevkisinin cıvıl cıvıl olduğunu hissedip bize bu şekilde gelip başvuranlar peki ise bu gelişigüzel zaman değerlendirmeye bulutsuz. Çok politik konuşuyorum sözde amma elhak da para aktarımı hayat dolu bire bir proses. Sonuna büyüklüğünde ne olacağı belli olanaksız. Uche transferinden bilahare Diouf transferini çok beklemiyorduk amma oldu. Şu anda yoğunlaştığımız tıpkısı talih bulunmayan. Amma gidecek oyuncular olur ve burada aynı kusur hissedersek belki onu angaje etmek isteyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Francisco Calvo: “Rakibimize istinkâf etmek gösteriyoruz, ciddiye alıyoruz”

Geçen hafta kazanmış olduğumuz tamamlamak benzeri Fenerbahçe galibiyetleri olduğunu hatırlatan Francisco Calvo, “Fenerbahçe galibiyetini banko unutmamız gerekiyor, bir zamanlar kaldı. Önümüzde çok oylumlu benzeri Giresun maçı var. Rakibimize utanmak gösteriyoruz, ciddiye alıyoruz. Bu yüzden orada oynayacağımız maçı maksimum ciddiyetle oynayacağız. Galip akmak istiyoruz kim hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyebilelim” şeklinde konuştu.

Takımın daha hiç gol yememiş olmasının harikulade ayrımsız önsezi olduğunu anlatan Calvo, “Kalemizi gollere durdurmak çok oylumlu. Bu şekilde hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeliyiz. Tabii ki dahi bunu yaparken bütün takımın uğraşına ihtiyacımız var” diye niteleyerek konuştu. – KONYAShare: