CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Giresun’da esnafı görüşme etti Açıklaması

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Giresun’de esnaf ve vatandaşlarla aynı araya geldi.

Kılıçdaroğlu, muhtelif programlara akmak için geldiği kentte Gazi Caddesi’ndeki esnafı musahabe etti. Kâh dükkanlara giren Kılıçdaroğlu, gelişim yeri sahibi ve çalışanlara kolaylıklar diledi, vatandaşlarla kardeşçe etti.

Kılıçdaroğlu, ana yol üstünde toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, haddinden fazla iyicene benzeri ülkede yaşadıklarını söyledi. Yöntem dünya herhangi bir şeyin çok sunturlu olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsanımız domuzuna, doğamız, çevremiz güzel. Denizlerimiz adamakıllı, ırmaklarımız güzel, herhangi bir şeyimiz iyicene. Bu domuzuna ortamda hepimiz varlık içre sürdürmek istiyoruz. İstiyorum kim bu ülkenin esnafı kazansın, balıkçısı kazansın, çiftçisi kazansın. İstiyorum kim bu ülkenin emekçisi şen geçinebilsin. İstiyorum ki bu ülkede rastgele çocuk temel marifetiyle yatağa erinç içerisinde yatırılsın. İstiyorum kim bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında, parklarında cümle geçim içinde gezebilsin, eğlenebilsin. İstiyorum kim anneler ve babalar çocuklarını üniversiteye gönderirken dirlik süresince gönderebilsinler. Ancak sorunu mu var? Böyle tıpkısı sorununun olmadığı tıpkısı Türkiye istesinler.”

Değme evde erinç ve artağanlık olmasını istediğini tamlayan Kılıçdaroğlu, “Hep kötülüklerden bu ülkenin arınması gerektiğine inanıyorum ve bunun için uğraş ediyorum. Benim mücadelem hak mücadelesidir, doğruluk mücadelesidir, eş hakları mücadelesidir. Benim mücadelem emeklinin, zabıtanın, işçinin, memurun, öğretmenin mücadelesidir.” dedi.

Kılıçdaroğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“İstiyorum kim beleşten kazananlar değil, cebin teriyle kazananlar toplumun önünde olsun, alın terine değer verilsin. Şunu Giresunlu tek kardeşimin unutmamasını istiyorum, Mösyö Kemal’in hedefi, Bay Kemal’in isteği, Erkek Eksiksizlik’in bilcümle amacı esnafın kazanması, işçinin kazanması, emeklinin kazanması, memurun kazanması, öğretmenin kazanması, göçüm şoförünün kazanması, otobüs şoförünün kazanması, tır şoförünün kazanması, herkesin, karşı teri dökenlerin kazanmasıdır. Erkek Kemal’in hedefi odur. Bay Kemal’in hedefi 5’li çetelerine adisyon sormaktır. 5’li çeteler kazanacak, 5’li çeteler bu milleti soyacak, erkek Eksiksizlik seyredecek… Yemezler. Sonuç kuruşuna büyüklüğünde alacağım. Ki tüyü nakıs yetimin hakkını yemişse onun hesabını soracağım. Kimesne kusura bakmasın.”

Kendilerinde bilinmez kapaklı iş olmadığını, herhangi bir şeyin meydanda ve milletin uğrunda olacağını nâkil Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Milletten gizli hiçbir madde olamaz. Kez yaptın, köprü yaptın. Kaça yaptın? Mahsus değil. Çetelere mal mahsus değil. Bunların tamamını alacağız. Bu esnaf kazanacak kardeşim. Buradaki pastane kazanacak kardeşim. Fındık üreticisi kazanacak kardeşim. Söylüyorlar, Ferrero geldi buraya, değil mi? Tek bulut etmeyin kardeşim. Benim ulusalcılık anlayışımda evvel benim milletim kazanacak. Evvel bu büyüklük kazanacak. Bu ülkenin fındık üreticisi kazanacak. Haksızlığı önleyemezler çünkü hükümsüzlük yapıyorlar. Tek bulut etmeyin bu kardeşiniz bütün haksızlıkları bitirecek. Çünkü benim saraylarda sürmek kabil bir hedefim bulunmayan. Bize eğer aynı bulunak olacaksa adresin yeri bellidir. O birlikte Çankaya’dır. Kimse bulut etmesin. Fakirin fukaranın olduğu ülkede saraylar imkânsız ihvan. Fakirin fukaranın olduğu yerde önce fakirliği fukaralığı bitireceksin. Onu bitirmiyorsan sen niçin siyasa yapıyorsun. Hangi gerekçeyle yöntem yapıyorsun. Tıpkısı şey daha söyleyeyim, onu birlikte herkesin bilmesini isterim. Siyasete atık eş zenginleşiyorsa bilin kim sizin hakkınızı yiyordur. Bilin kim karşı terini çalıyor, siyasete giren adam zenginleşemez, köşeyi dönemez. Bunu üstelik herkesin bilmesini isterim.”Share: