Denizli’de zaferin 100. yılında turnuvalar düzenlenecek

Denizli Merkezefendi Belediyesi, 30 Ağustos Galebe Bayramı çerçevesinde satranç, ayak topu ve alan topu turnuvası düzenleyecek. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Gençlerimiz için gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle spor kültürünü telkin etmek istiyoruz. Düzenlenecek olan turnuvamıza bütün tendürüst sporcularımızı bekliyorum” dedi.

30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100. yıl dönümü Merkezefendi’dahi türlü etkinliklerle kutlanacak. Merkezefendi’yi sporun merkezi haline ifade etmek ve yıpranmamış sporcular girmek üzere çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, Balaban Zafer haftasında ayak topu, satranç ve tenis turnası düzenliyor. Planlı turnuvalara Merkezefendi’bile ikamet eden ve müracaat şartlarını karşılayanlar katılabilecek. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Gençlerimizi acı alışkanlıklara sürüklenmemesi ve onları keskin alışkanlıklardan yetişmek yerine spora ehemmiyet veriyoruz. Spora desteklerimiz seçme ant bitmeme ediyor ve etmeye de bitmeme edecek. Seçme gence spor yapmayı aşılayacağız. Merkezefendi’de spor yapmayan taze kalmayacak. Çocuklarımızı spora teşvik ettikçe gençlerimizdeki yetenekleri göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Ayak Topu turnuvasına 6 şehremaneti katılacak

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Merkezefendi Belediyesi, 6 belediyenin bünyesinde açılan Yaz Spor Okulları’nda eğitim bilimi gören öğrenciler ortada turnuva düzenleyecek. Ayak Topu Turnavası 27 Ağustos Cumartesi günü saat 10.00’da başlayıp 18.00’a kadar sürecek. Ayak Topu Turnuvası’na Merkezefendi, Honaz, Bozkurt, Serinhisar, Babadağ ve Dazkırı belediyeleri katılacak.

Gençler satranç turnuvası’nda yüz yüze gelecek

Merkezefendi Belediyesi eliyle satranç turnuvası üstelik düzenlenecek. Turnuva 29 Ağustos Pazartesi haset saat 13.30’birlikte başlayıp 31 Ağustos Çarşamba günü saat 15.00’da bitecek. Teraspark AVM Satranç Turnuvası Salonu’nda gerçekleştirilecek satranç turnuvası 8 yaş ve altı, 12 gözyaşı ve şeş ve bulutsuz takım tutmak için üç kategoriden oluşuyor. 30 Ağustos Galibiyet Bayramı Satranç Turnuvası’na süzülmek isteyenler, www.denizli.tsf.org.tr adresinden başvuru yapabilecekler. Sonuç referans tarihi ise 28 Ağustos Alım Satım haset saat 17.00’ye büyüklüğünde.

Kursiyerler tenis turnuvası’nda rekabet edecek

Merkezefendi Yaz Spor Okulu Kursiyerleri arasında düzenlenecek olan 30 Ağustos Galibiyet Bayramı Tenis Turnuvası başlıyor. 23 Ağustos Salı haset saat 10.00’birlikte başlayacak olan Alan Topu Turnuvası 27 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00’a büyüklüğünde sürecek. Planlı turnuvada Yaz Spor Okulu öğrencileri arasında kurulacak takımlar karşı karşıya gelecek. Turnuva böylecene seçkin sporcuya madalya verilecek. – DENİZLİ

Share: