Marmara Bölgesi’nde yalaz sezon normallerinin 4 ila 9 paye altına düşecek

Marmara Bölgesi’nde yarından itibaren albeni sıcaklığının yağışlarla düşmesi ve hafta boyunca sezon normallerinin 4 ila 9 merhale altında seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Hesap Pusulası ve Erken Ikaz Merkezinden yapılan açıklamaya göre, sonuç günlerde hava sıcaklığının zaman normallerinin 6 ila 10 aşama üstünde olduğu bölgede, 19 Ilkgüz’den itibaren gelgel sıcaklığının kademeli olarak düşeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren yağışlarla hissedilir derecede azalacağı ve zaman normallerinin altına gerileyeceği hesap pusulası ediliyor.

Salı ve çarşamba günleri Sakarya çevresinde, perşembe günü ise toprak genelinde domestik olarak görülecek boğanak şeklindeki yağışların, cuma ve cumartesi günleri ise bölgenin doğusunda aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başına kadar faal olacağı, çekicilik sıcaklığının sezon normallerinin 4 ila 9 paye altında seyredeceği durum ediliyor.

Ani kıvılcım değişimleri ve sağlam meteorolojik hadiselerle ilişik Meteoroloji Umumi Müdürlüğünün yayınlayacağı gelgel durum raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle takip edilmesi ehemmiyet bildirme ediyor.

Toprak illerinde bu hafta muhtemel günün bildirme yüksek hava sıcaklıkları 19 Ilkgüz Pazartesi ve 23 Ilkgüz Cuma günleri için şu şekilde: “İstanbul 24-18, Edirne 25-21, Kırklareli 24-20, Tekirdağ 25-22, Kocaeli 29-20, Sakarya 25-19, Yalova 24-16.”

Share: