Birey dostların imdadına ‘Canbulans’ yetişecek

Duygusal dostların imdadına ‘Canbulans’ yetişecek

Denizli’de fert dostlara hususi evvel hayvan ambulansı

DENİZLİ – Türkiye’nin arz gündeş Sokak Hayvanları Barınma ve Iyileştirme Merkezine eş olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, yaralı veya yardıma muhtaç sokak hayvanlarına müstacel dokunmak için “Canbulans” adı verilen eksiksiz teşekküllü hayvan ambulansını hizmete aldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, çıkmaz hayvanlarına yönelik elan modern ve konforlu şartlarda hizmet yüklemek amacıyla sürdürdüğü çalışmalarına ayrımsız yenisini elan ekledi. Türkiye’nin yeryüzü çağdaş ve bildirme büyüklerinden olan Sokak Hayvanları Tahaffuz ve Iyileştirme Merkezi’ne sahip Denizli Büyükşehir Belediyesi çorlu veya yardıma kadın çıkmaz hayvanlarına acil müdahalede düşmek üzere “Canbulans” ismi sunulan ivedili müdahale aracını hizmete aldı. Bu çerçevede Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, birey dostlara imge olacak Canbulans ismi verilen acil müdahale aracını inceledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan programa Kasaba Dulda ve Kontrol Dairesi Başkanı Ramazan Değirmenci ile memur veteriner hekimler zevcelik etti. Komutan Zolan burada yekpare teşekküllü hayvan ambulansı hakkında bilgi aldı.

“Bizim canımızdan ayrımlı görmediğimiz amacıyla”

2018 yılında Denizli’ye kazandırdıkları Büyükşehir Belediyesi Çıkmaz Hayvanları Barınma, Iyileştirme Merkezi ve Tabii Yaşam Parkı’nda sokak hayvanlarına yönelik hayati çalışmaların muvaffakiyet ile sürdürüldüğünü kaydeden Komutan Zolan, “Ara Sıra kaza yahut ayrımlı sebeplerden etraf çıkmaz hayvanlarımızda yaralanmalar, hastalıklar olabiliyor. Onlara acil ulaşmamız gerekiyor. O canları bizim canımızdan ayrımlı görmediğimiz için hayvan ambulansı almayı umu ettik ve mecmu donanımlı aracımızı bünyemize kattık” dedi.

Hayvan ambulansına ‘Canbulans’ adını verdiklerini kaydeden Başbuğ Zolan, şöyle konuştu: “Bir fert dostumuzu birlikte kurtarmaya çevirici olursak biz kendimizi bahtiyar addederiz. Bunun üzere cümle imkanlarımızı seferber ediyoruz. Allah’ım yavuz ve hayırlı eylesin” ifadelerini kullandı.Share: