Müstacel serviste dehşet yayan alkollü züğürt yakını üzerine sormaca başlatıldı

Denizli’de Çal Fehamet Hastanesi müstacel servisine kendi araçlarıyla getirdikleri hastaya bakılmadığı gerekçesiyle afiyet çalışanlarına namzet ve fiziki hüküm uyguladığı iddia edilen alkollü hasta yakını üzerine soruşturma başlatıldı.

Olay, esbak gece saat 23.45 sularında Çal Büyüklük Hastanesi ivedili servisinde meydana geldi. Evgin servisine zat araçlarıyla mevrut ve alkollü olduğu tayin edilen S.E., hastasına bakılmadığı gerekçesi ile bekçi sağlık çalışanlarına yavuklu ve fiziki adına çaba uyguladı. Acil servisine klakson çalarak giriş eden araçtaki hastaya zaruri hep müdahalelerin yapıldığı esnada yaşanan ivinti olayına rağmen, iri bire bir fedakarlık gösteren esenlik çalışanları, hastaya müdahalelerini sürdürdü. Hastane yetkilileri eliyle verilen parafin kod üzerine hastane berkitme ekipler irsal edildi. Ivedili servisinde çalışan keyif çalışanlarına tehdit, taşlama ve fiziki şiddette bulunan S.E. ve gayrı saldırganlar, afiyet çalışanların şikayetçi konusunda ifadesi darılmak üzere karakola götürüldü.

Şiddet mağduru sağlıkçıları ziyaret ederek eski olsun dileklerini ileten keyif sendikası temsilcisi Kazım Boyacıoğlu, “Esenlik çalışanları rastgele sabık zaman mütezayit hüküm vakaları dolayısıyla yaralanmaya, dirimlik öfke atlatmaya ve antrparantez ölmeye bitmeme etmektedir. Ne devlet, şifahane ve keyif çalışanının canına tehdit olarak ortaya çıkacağı bilinmemektedir. Afiyet çalışanlarına müteveccih şiddeti lanetliyoruz. Saldırganların yer çetin şekilde cezalandırılması üzere hukuki sürecin takipçisi olacağız. Temas çeşit takat olaylarında cebin keyif çalışanlarının birlikte olmayı sürdüreceğiz” dedi. – DENİZLİ

Share: