Denizli’de batmış bulunan cesede ilgili soruşturmada 3 emanet tutuklandı

Denizli’da 5 sene geçmiş kaybolan kişinin bulunması üzere başlatılan ve gereksiz araziye batak ceset parçalarının ortaya çıkarılmasıyla bitmeme edilen soruşturmada gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

Eşinin başvurusu konusunda 2017’den bu yana zayi olarak aranan Salih A’nın bulunması üzere planlı anket kapsamında dalavereli Azat Y’nin gözaltına alınması ve yersiz araziye batık adına ceset parçalarının bulunmasının ardından, Bursa ve Denizli’bile operasyonlar düzenlendi.

Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü Kıya Devir Amirliği ekipleri aracılığıyla gerçekleştirilen operasyonlarda Salih A. ile kaybolduğu dönemde kontak kurdukları HTS kayıtlarından tayin edilen Melek D, Meram D, M.O. ve S.Y. yakalandı.

Olayla ilgisi tespit edilen Amaç Y’nin hırsızlık suçundan cezaevinde olduğu, Ersan E’nin ise 2018’dahi öldürüldüğü tespit edildi.

Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda suça beyyine oluşturabilecek belgelere ahali kondu.

3 ibret tutuklandı

Şüpheliler Azat Y, Ferişte D, Erek D, M.O, S.Y. ile Erek Y. anlatım işlemlerinin arkası sıra adliyeye gönderme edildi.

Sulh ceza hakimliğine atıf edilen şüphelilerden Azat Y, Melek D. ile hırsızlıktan cezaevinde bulunan Gaye Y’nin “kasten insan katil” suçundan tutuklanmalarına hükmedildi.

M.O. ile S.Y. ise adli kontrol üzere başıboş bırakıldı.

Cinayetin detayları ortaya çıktı

İsviçre’bile zinde Salih A’nın arada sırada geldiği memleketi Denizli’bile dünyalık sahibi olduğu dükkanı feda etmek amacıyla Ferişte D’ye vekaletname verdiği, Ferişte D’nin kuma debi ettiği M.O. ve S.Y. ile dükkanı sattığı ancak parayı Salih A’ya vermediği, cinayetin dahi bu nedenle işlendiği kaydedildi.

Azat Y, itiraf etti

Şüphelilerden Azat Y’nin ifadesinde, parasını isteyen Salih A’yı, Hedef Y, Melek D. ve Ersan E. ile Göveçlik Mahallesi’ndeki ormanlık alana konuşmak üzere çağırdıklarını, Kasıt Y’nin orada Salih A’yı tabancayla esasen vurarak öldürdüğünü söylediği belirtildi.

Cesedi Garaz Y. ve Ersan E. ile Pınarkent Mahallesi’ndeki abes araziye gömdüklerini anlattığı tamlanan Azat Y’nin, maktule ait otomobili dahi parçalayıp sattıklarını söylediği öğrenildi.

Zanlılardan Ersan E’yi Melek D’nin ağabeyi öldürmüş

Diğer yandan zanlılardan Melek D’nin ağabeyinin, 2018’birlikte kız kardeşiyle aksata yaşadığını öne sürdüğü zanlılardan Ersan E’yi öldürdüğü ve halen kesinleşmiş kodes cezasını kaldırmak için cezaevinde bulunduğu kaydedildi.

Denizli’üstelik 5 yıldır kayıp olan Salih A’nın bulunmasına müteveccih anket kapsamında Azat Y, gözaltına alınmıştı. 24 Ağustos’ta, Pamukkale ilçesine mecbur Pınarkent Mahallesi’ndeki yersiz arazide kazı çalışması mamul ve burada batık ceset parçaları bulunmuştu.

Ceset parçaları, DNA incelemesi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morguna gönderilmişti.

Share: