Siparişi doğrulama edince hayatının şokunu yaşadı

Kuryenin anahtarı üzerinde unuttuğu motosikleti böyle çalındı

Siparişi teslim edince hayatının şokunu yaşadı

Siparişi teslim fail motokurye, anahtarı üstünde bıraktığı motosikletini bulamadı

DENİZLİ – Denizli’üstelik siparişi boşamak için binaya giren motokurye, döndüğünde hayatının şokunu yaşadı. Kuryenin anahtarı üstünde bıraktığı aldatmak teknesi, kendisini gözetleyen hırsız tarafından kaşla göz arasında çalındı.

Olay, Pamukkale ilçesine kapalı Ecdat Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak; 4 yıldır motokuryelik eden 22 yaşındaki Hamdi Bayhan, 20 ACE 012 plakalı motosikletiyle siparişi duyurmak için yola bundan sonra. Lise Caddesi üzerinde motorunu park yeri eden ve anahtarı almayı unutan Bayhan, apartmanın 1. katına girerek siparişi teyit etti. Yolda yürürken motokuryenin binaya girdiğini fark fail 2 kişiden biri, motoru gözüne kestirdi. Kuryenin aldatmak teknesine göz diken şüpheli, anahtarı üstünde unutulan motosiklete kendisininmiş kadar binerek bölgeden uzaklaştı.

Çok gelişmemiş sürede gerçekleşen olayın ardından dışarı sâdır motokurye Hamdi Bayhan, motosikletini park yeri ettiği yerde göremeyince alışılmamış geçirdi. Ne olduğunu mazmun veremeyen ve etrafta motorunu bulamayan Bayhan, 112 Evgin Davet Merkezi’ni arayarak ihbarda bulundu. İhbar konusunda bölgeye revan güvenlik güçleri, izlediği müşteri görüntüleri sonrası şüphelilerin peşine düştü. Hakeza bire bir olayın ilk defa başına geldiğini söyleyen Bayhan, emniyete her an şikayetçi oldu.

“İlk posta anahtarı kontakta bıraktım”

Hırsızların haddinden fazla aceleci olduğunu ve ilk defa anahtarı üstünde bıraktığını anlatım fail Hamdi Bayhan, “Geri öğleden sonraları saat 16.00 sıralarında paket vermeye gittim. Doğrusu kamera 1. katta bulunuyordu. Kul kontağı kapatıp anahtarı üstünde bıraktım. Harami önce önce yakınlarda dolanıyor ve henüz sonra motorumu alıp götürüyor. Ego üstelik zir indiğimde sağıma ve soluma baktığımda motorumu bulamadım. Ondan sonraları polisi aradım. Görüntüyü izlediğimde 2 kişinin 3 el posta motorun etrafında dolandığını gördüm. Elan sonra motorumu alıp gidiyor. 4 yıldır kuryelik yapıyorum ve ilk kez anahtarı kontakta bıraktım. Bunun sonucunda ise motorum çalındı. Hiç hakeza ayrımsız molekül elan önce başıma gelmedi. İlk kere unuttum anahtarı, zira az buçuk derya ve acelemiz vardı. Ego ağaç paketi hızlıca verip geleyim hesabı yapmıştım amma o sırada birlikte motoru aldılar. Motorumu toplanmış 40 saniyelik ayrımsız sürede istekli şekilde çalmışlar” dedi.

Hırsızlık yadigâr kamerada

Kuryenin motosikletinin çalınma hatırat ise tıpkı işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde 2 kişinin motoru gözetlemesi ve ayrımsız kişinin ise kalabalığa aldırış etmeden kontağı üstünde olan motoru çalıştırıp götürmesi düz aldı.Share: