YANLIŞSIZ Fırka Eskişehir Milletvekili Emine Temiz Günay, Günyüzü ilçesinde planlı festivale katıldı

SELIM Tümen Eskişehir Saylav Emine Vuzuh Günay, Günyüzü ilçesinde düzenlenen kavun, koz ve üzüm festivaline katıldı.

Günay’ın basın ofisinden yapılan açıklamada, Günyüzü Belediye Reisi Menderes Durgut’un yerel seçimlerde vaat ettiği 41 projenin hayata geçirdiğini belirtildi.

Açıklamada Günay’ın ziyarete ilgili şu değerlendirmesine saha verildi:

“DÜRÜST Öğür’nin, Topluluk İttifakı’nın kalesi Günyüzü’ne Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdim, yeryüzü dostça muhabbetle sizleri kucaklıyor. Milletvekilimiz Nabi Avcı’nın bile bol dileklerini ve selamlarını iletiyorum. 2019 yılında Günyüzü’ne miting amacıyla geldiğimizde esasen bu kategorik uray başkanımız Menderes Durgut, 41 projesinden bahsetmişti. O 41 projeye 41 kat maşallah demiştik. Şehremaneti başkanımız bilcümle bu projeleri hayata geçirdi, namına hemşerilerim namına teşekkürname ederim. O projelerden biri bu saha projesi, arkamızdaki esasen birlikte açtığımız Budun Bahçesi. Kâffesi Günyüzülü hemşehrilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak, bol bolamat düzeylerini tezyit etmek üzere. Demincek bakir proje ve yatırımlar gündemde. 13 yıl aradan sonraları gerçekleşen festivalin beşincisi amacıyla buradayız. Pandemiden bilahare bu festivallerin, bu buluşmaların değerini öğrendik. Değme yıl esenlikle tekrarlanmasını diliyorum. Önümüzde 2023 seçimleri var. Vatan ve öncü sevgisi olan herkesin sağduyulu değişmeyen vereceğine inanıyorum. Günyüzü herhangi bir antlaşma bizlere destek verdi biz üstelik bugün Cumhur İttifakı yerine Günyüzü’nün yanındayız.”

SELIM Parti Eskişehir Mebus Emine Ziyalı Günay, Günyüzü ilçesine bakir atanan ilçebay Gökhan Aslan ile Menderes Durgut’u da ziyaret ettiği kaydedildi.

Ziyaretlerinin peşi sıra açıklama yapan Emine Vuzuh Günay şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yerey Mahsullari Ofisi alımı primi desteği kapsamında Eskişehirli çiftçimize sonuç iki haftada toplamda 92 milyon 222 bin 583 liralık bindi verildi. Bugün Türkiye genelinde çiftçilerimize 709 milyon 78 bin 736 liralık tutma ödemesi yapılıyor. Eskişehir tahminî 7’de 1 oranında çok balaban bir nasip aldı. Cumhurbaşkanımız ilkin tutmak için Tarım ve Orman Bakanımız Ünite Kirişçi ve kurumlarımıza çiftçilerimiz yerine teşekkürname ederim. Günyüzü’ne 2023 yılında gaz mevrut olacak inşallah. 2022 yılında ilk kazma vurulacak ve altyapı çalışmalarına başlanacak. Yaklaşık 100 milyon metreküp depolama hacmine topluluk Gökpınar Barajı 60 bin dekarlık alanın sulanmasını sağlıyor. Gökpınar Barajı, Günyüzü Gaileli Sulaması Hoyhoy Tesisi ve Fevk Sakarya Islahı ve Sulaması-Çorlu Pompalama Sulaması 2. Kısım ile Günyüzü’nün zirai sulama sorununu şişman ölçüde çözdük. Koridor merkeze geldi. Günyüzü Gestalt Barajları Su Basması Projesi tamamlandı. Tarımsal sulama için elan rahat ve daha eli nimetli tıpkısı bölüm başlıyor.”

Saylav Günay’ın ziyaretine Şehremini Menderes Durgut, DÜRÜST Fırka İl Başkanlığı Aut İlçeler Koordinatörü Ahmet Akpınar, Amaç Gürbüzer ve Ergin Gül, Günyüzü İlçe Başkanı Mustafa Çınar, İlçe Eş Kolları Başkanı Fatma Oruç ve İlçe Cahillik Kolları Başkanı Kazım Hisar haremlik etti.

Share: