“Postacı Robot” kıran ve kavga bölgelerinde haberleşmeye ulama sağlayacak

ULAK Haberleşme NAN’nin geliştirdiği “Çapar Robot” ile facia ve çekişme bölgelerinde haberleşmeye katkı sağlanması hedefleniyor.

Mobil ve geniş izole bant danışma sistemleri alanındaki Ar-Ge çalışmalarıyla oluşan ürünlerin ticarileşmesi için BENEKLI Enformasyon EKMEK, 5G teknolojisinde çalışmalar sezmek amacıyla ceht sarf ediyor.

Samsun Çarşamba Havalimanı’nda planlı Havacılık, Uzay ve Uygulayım Bilimi Festivali TEKNOFEST KARADENİZ’e katılan AKŞIN Tanıtma SAVUŞMAK, çalışmaları son aşamasına mevrut “Postaci Robot”u birlikte sergiliyor.

ÇAPAR Enformasyon AŞ Umumi Müdürü Yengi Orhan, AA muhabirine, yerel ve milli temel istasyonu üreten, geliştiren ve Savunma Sanayii Başkanlığı uhdesinde olan ayrımsız firma olduklarını söyledi.

4,5 G’da yakaladıkları başarıyı 5G’üstelik devam yol açmak için çalışmalarını sürdürdüklerini tamlayan Orhan, 2023 yılında Türkiye’üstelik evvel milli 5G konseptlerini görmüş olacaklarını anlattı.

Bu kapsamda robot üstüne yerleştirdikleri kişi modemleri ve kişi cihazlarıyla tanıtma sistemi geliştirdiklerini vurgulayan Orhan, “Bütünüyle milli namına ürettiğimiz cihazlarımızı burada gururla sergiliyoruz. Bu robotla bu arada, kıran çabucak o bölgede olabilecek haberleşme risklerini ve sıkıntıları genişlik uzuv indireceğiz. Bu robot, başat yahut deprem bölgesinde haberleşmeye katkı sağlayacak majör cihazlardan biri olacak.” dedi.

Orhan, POSTACI Haberleşme AŞ yerine baz istasyonunun yanı sıra 5G ürünlerini dahi sergilemeye başladıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Ayrımsız zamanda sınır güvenliği üstüne muhteşem yeteneğe erbap. Fon, enformasyon ve fen aktarımı üzerine birçok yeteneğe topluluk. Haberleşmenin 5G’deki hep yeteneğini bu robot üzerindeki merkezde yönetebiliyorsunuz. Bu robot, binlerce cihazın birbiriyle konuşmasını sağlayacak. Bu robottan 100 modül olduğunu düşünün, beklenen bir kavga ve facia takkadak haddinden fazla makro tıpkı yeteneğe topluluk oluyorsunuz. Bu robotu milli sistemlerle akıllandırmış olduk.”

Share: