Kayseri’de ‘Kurtalan Ekspres’ rüzgarı

Kayseri’birlikte ‘Kurtalan Özel Ulak’ rüzgarı

Melikgazi Belediye Reisi Mustafa Palancıoğlu:

“Faklı etkinliklerle Kayserili vatandaşları buluşturuyoruz”

KAYSERİ – 22-23 Ağustos tarihlerinde Kayseri etabı Melikgazi Belediyesi’nin ocak sahipliğinde gerçekleşen ‘TransAnatolia Rally Raid’ off road etkinliği çerçevesinde Kayseri’dahi adlı Anadolu Rock çalgı aleti grubu Kurtalan Özel Ulak rüzgarı esti.

Bu sene 12.’si düzenlenen TransanAtolia Rally Raid ile off road tutkunları Kayseri’birlikte Melikgazi Belediyesi’nin sülale sahipliğinde bir araya geldi. Rum topraklarında yarışan sporcular Hatay’dan başlayarak Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Sazak, Karaman, Aksaray, Konya, Ankara yer sınırlarından geçerek toplamda 2 bin 700 kilometre el ikmal ettikten bilahare Eskişehir’da yarışı tamamlayacak. TransanAtolia Rally Raid’in Kayseri ayağının tamamlanmasının arkası sıra adlı Rum Rock çalgı aleti grubu Kurtalan Ekspres, Kayserililere müstehap şarkılarını seslendirdi.

Etkinlik ile ilgilendiren açıklama işleyen Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Kayseri Melikgazi’da uluslararası evire çevire tıpkısı yarışmaya eş sahipliği yapıyoruz. TransAnatolia Off Road yarışları Hatay’dahi başlayıp Eskişehir’dahi bitecek olan ayrıntılı süreçli ve kısaca 80’in üstünde aracın katıldığı 500 kişiden oluşan iri bir ekiple birlikte Kayseri’dahi konuk oluyorlar 2 gündür. Birazdan dahi Kurtalan Özel Ulak’in konseri olacak. Tabi değişik etkinlikleri Kayseri’de Melikgazi’birlikte buluşturarak vatandaşlarımızı ayrımsız araya getiriyoruz. Gençleri genel ağ ortamından kaçırıyoruz. Klasik araçlarla, ralli ve şimdi da off roadla buluşturuyoruz. Nedeniyle burada 6 değişik ülkeden katılımla farklı illerden katılımlarla iri bir organizasyonu yapmak, ocak sahipliği yapmaktan âlem birlikte bahtiyarlık duyuyoruz. Ben düzenleme için bile altın temsilcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

TransAnatolia Off Road yarışçılarından biri da, “Zahir konuşmak gerekirse ben Antalya’yı çok seven birisiyim ama Kayseri’ye geldiğim devir buradaki yerleşme yerleri hele caddeleriniz, 4’er şeritli yollar söylence. Antalya’dan sonradan yaşayacağım düzlük Kayseri” ifadelerini kullandı.

TransAnatolia Off Road Yarışları Sportif Direktörü Orhan Çelen ise, “2 bin 700 kilometreyi7 günde hatim ederek yaklaşık 80 araçla bidayet aldık. Buradan Eskişehir’e büyüklüğünde yarışarak devam edeceğiz. Arazide akıntı edebilen gelişigüzel makule açkı bu yarışa katılabiliyor. Bugün yarışın 4. Günüydü ve esasta yarışın en uzun gününü zaman tamamladık. Sabahleyin cereyan fail vesait Felahiye üzerinden Şarkışla’ya büyüklüğünde yarıştılar. Dönüşte dahi Şarkışla’dan Bünyan’a kadar 150 kilometrelik çokça uzun aynı etabı tamamlayıp akşam saatlerinde burada bulundular. Sonuç günümüzde Eskişehir’üstelik 2 bin 700 kilometrelik organizasyonumuzu tamamlayacağız” dedi.

Konserde Kurtalan özel ulak vatandaşları şarkılarıyla coştururken, vatandaşlar de sevilen parçalara zevcelik ederek eğlendi.Share: