Üç ilden bezek eşyası çaldıkları sav edilen 2 sakil gözaltına makbuz

Antalya, Denizli ve Muğla’da girdikleri evlerden 150 bin teklik bezek eşyası çaldıkları argüman edilen 2 kaka yakalandı.

23 Ağustos’ta bire bir şüphelinin C.C’nin evine vira etmek istediği sırada kapıda tanımadığı bir şahısla karşılaştığını ve şahsın koşarak kaçtığını ihbar etmesi üzerine olay adına polis ekipleri irsal edildi.

Bölgeye gelen Muğla Inanma Müdürlüğü Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü Arakçılık ve Cepçilik Kesim Amirliği ekipleri, şüphelinin kaçtığı evde yaptığı incelemede 50 bin lira mesabesinde bezen eşyası ile ayrımsız hacim paranın çalındığını tespit etti.

İnceleme başlatan ekipler eve giren şüphelinin üzerine çok sayıda evden arakçılık kaydı bulunan M.A. olduğunu belirledi.

M.A’nın 23 Ağustos’ta Denizli’den Muğla’ya Ç.G. ile geldiğini tespit fail ekipler şüphelilerin Denizli’de olduğunu belirleyerek operasyon düzenledi.

Gözaltına alınarak Muğla’ya getirilen 2 birey emniyetteki tabir işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edildi.

Yapılan incelemelerde şüphelilerin Muğla’ya gelmeden kısa müddet evvel Denizli ve Antalya’da dört evde gerçekleşen arakçılık olayının failleri olduğu ve 150 bin liralık değerinde süs eşyası çaldıkları belirlendi.

Share: