Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanlığından çocuklara terbiye paketi

Ev ve Sosyal Hizmetler Bakanı Kükremek Yanık, ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Bakanlık adına çocukları kırtasiye ve tezkere yönünden dahi desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 yetişek tedris yılına tedbir kapsamında rustik bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin beş ve ortaokula bitmeme fail çocukları amacıyla “Eğitim Bilimi ve Gelişim Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Yardımcı, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; kol çantası, kalem kutusu, beslenme çantası, boya, defter, çeşit kabilinden malzemelerin yanında Vekillik eliyle genel ağ sitesinden zar edilen Bala Dostu Tezkere Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Izdıraplı’ın, çocuklara yazdığı betik birlikte saha alıyor.

Bakan Bahir Yanık, konuyla ilişkin değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Gösteri Planı doğrultusunda sabık sene 22 ilin rustik bölgelerinde torunlar için yardımcı ve yasaklayıcı hizmetler üzerine brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu kavrayışsız bildirimler konusunda bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını tabir fail Kederli, bala esirgeme canlı ekipleri marifetiyle rustik bölgelerdeki çocukların apotr ve inhibütör hizmetlere erişimini artırmaya ve punt eşitliği sağlamaya müteveccih çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim bilimi öğretim yılı önceden kırsal bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla “Terbiye ve Hareket Destek Paketleri” hazırlandığına meni eden Yanık, şunları kaydetti:

“Meslek hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Karı ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızı kırtasiye, kitap yönünden da destekliyoruz. Yetişek ve Gelişim Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin beraberinde Bakanlığımızın hazırladığı Bala Dostu Tezkere Listesi’ndeki kitaplardan birlikte koyduk. Okula tam yerine başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza liyakatli bire bir terbiye talim yılı diliyorum.”

Share: