3 ilde 5 evden arakçılık eden 2 şüpheliye gözaltı

MUĞLA, Denizli ve Antalya’da husus kilit göbeklerini parçalayıp, 5 eve girerek bütün 150 bin TL değerinde bezen eşyası araklayıcı 2 çirkin, polisin operasyonu ile yakalandı.

Muğla’nın Reze ilçesinde oturan C.C., 23 Ağustos’ta polis güçleri merkezine gidip, evinin kapısında tanımadığı biri ile karşılaştığını, içeri girdiğinde 50 bin TL değerindeki bezen eşyasının çalındığını ayırt ettiğini belirterek şikayetçi oldu. İhbar sonrası harekete sabık İl Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Şubesi Arakçılık ve Yankesicilik Çağ Amirliği ekipleri, evde pus izi incelemesi yaptı. İncelemede şüphelinin M.A. olduğu belirlendi. Şüphelinin 23 Ağustos’ta Denizli’den Muğla’ya arkadaşı Ç.G. ile geldiği belirleme edildi.

Ekipler, yine Denizli’ye döndükleri belirlenen M.A. ve Ç.G.’yi gözaltına aldı. Şüphelilerin Muğla’dan evvel Denizli ve Antalya’da toplanmış 4 eve girip, arakçılık yaptıkları saptandı. Kapı kilit göbeklerini parçalayarak, evlere giren 2 şüphelinin, 150 bin TL değerinde bezek eşyası çaldığı tayin edildi.

Şüpheliler, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye irsal edildi.

Share: