Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Gizligider, Hakkari’de ziyaretlerde bulundu

Ekincilik ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Hakkari’da açılışa katıldı, ziyaretler gerçekleştirdi.

Gizligider, Vali ve Şehremaneti Başkan Vekili İdris Akbıyık’la tıpkısı araya geldikten sonra Eskimemiş Mahalle’bile domates salçası özne kadınları mülakat etti.

Ocağa konulan kazanda kaynatılan domatesleri karıştırarak elde edilen salçanın tadına icra vekili Gizligider, arkası sıra harita ve mühendislik bürosunun açılışına katıldı.

Esnafı ziyaret fail, YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanlığında partililerle tıpkı araya mevrut ve Düz Medresesi’ni gezen Gizligider, Golazüryan tesislerinde, Ekincilik ve Orman İl Müdürlüğünce planlı proje kapsamında yapılan Uzvi Ekincilik Evi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Gizligider, yaptığı konuşmada, Hakkari’nin turizm potansiyelini önceki Türkiye’ye sonra de dünyaya açmaları gerektiğini söyledi.

Kentin güzelliklerine hayran kaldıklarını dile getiren Gizligider, şunları kaydetti:

“Sizler bu güzelliklerin ortamında yaşadığınız üzere alışılagelen geliyor ama dışardan gelenler ağzı yıldızlı şekilde bu tamamlamak dağları gözlemliyor. Sağlık olursa bereket tamam, bahtiyarlık evet, saadet peki. Demin genetik mühendisliği, tababet fakültelerine mektepli gönderiyoruz. Benzeri süre sonradan Hakkari’den huruç gençlerimiz bu ülkeyi yönetecek. Bir Vakitler bile oldu, imdi birlikte olacak. Allah’a şükür budun devletiyle imdi cümle kenetlendi, yekvücut oldu. Bu hizmetlerin çokça daha ilavesi peyderpey yapılır. İnşallah bu tertemiz ışıldak şehrimiz tamam ülkemize, dünyaya yaşıt olur. Buranın açılışında bulunmaktan ayrıca bahtiyar olduk. İnşallah tığ bile Hakkari’nin bilcümle hizmetlerinin Ankara’üstelik takipçisi olacağımızın sözünü verelim.”

Vali ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Akbıyık ise kentin herhangi bir alanda daha yaşanabilir hale geldiğini, tarihinin en sunturlu dönemini yaşadığını aktardı.

Yapılan yatırım ve hizmetlerle ilişik hikmet veren Akbıyık, desteklerinden ortalık Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlara teşekkür etti.

Daha sonraları Merzan Mahallesi’nde taziyeye katılan Gizligider, şehir merkezindeki halı sahada gerçekleştirilen düğün törenine ortaklık etti, vatandaşlarla halay çekti.

DÜRÜST Fırka Hakkari Milletvekili Husret Kıvrak, Ilbay Yardımcısı Mustafa Nişancı Kasımoğlu, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Şemdinli Şehremini Tahir Hafi, Esendere Çevre Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, AK Parti İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, YANLIŞSIZ Parti Umumi Eşkal Düzenleme Koordinatörü Abdulmecit Tarhan ve ara sıra kurum amirlerinin zevcelik ettiği Gizligider, programların peşi sıra kentten ayrıldı.Share: