Adana bilgelik: Seyhan Belediyesi, Yenibey Mahallesi Çocuk ve Tatil Parkı’nı Yenileyerek Kullanıma Açtı

Seyhan Belediyesi, Yenibey Mahallesi Yavru ve Istirahat Parkı’nı yenileyerek baştan hizmete açtı. Seyhan Şehremini Akif Kemal Akay, “Bizim önceliğimiz, alelhusus içtimai belediyecilik anlamında sizleri hoşnut etmek, sizlerin yaşamını kolaylaştırmak, eksikliklerinizi kazanmak” dedi ve yakın zamanda bölgeye eskimemiş bir belediye bakım alanı yapacaklarını duyurdu.

Seyhan Belediyesi, Yenibey Mahallesi Çocuk ve Istirahat Parkı’nı Care İnternational’ın desteği ile yenileyerek yeniden hizmete açtı. Yenibey Çocuk ve Dinlenme Parkı’nın açım töreni, Seyhan Belediye Reisi Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Reisi Soner Ciddi, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi ve el yöneticileri, İl Cahillik Kolları Başkanı Mete Çelebi, CHP Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Dardağan, CHP Seyhan Avrat Kolları Başkanı Ikbal Özcan, meclis üyeleri, muhtarlar ve yurttaşların katılımıyla yapıldı. Öğür çalışmaları zımnında törene katılamayan CHP Adana milletvekilleri, tel göndererek parkın mahalle halkına aynalı olmasını diledi.

“MACUN KAYNAKLARLA EN İYİ HİZMETİ VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Törende, belediyelerin beşikten mezara insanların ihtiyacı olan gelişigüzel şeyi karşılayan kurumlar olduğunun altını çizen Akay, kıt imkanlarla halka yer ferah hizmeti sunmaya çalıştıklarını kaydetti. Komutan Akay, “Bizim önceliğimiz, özellikle sosyal belediyecilik anlamında sizleri memnun etmek, sizlerin yaşamını kolaylaştırmak, eksikliklerinizi girmek. İşte bu mahallede bile çok ağır sıklet bire bir kusur alay konusuydu. Öncelikle burada SEYMER binasının büyütülmesi ve peşinden çokça kısıtlı şekilde bakım gören parkın yenilenmesi bizlerin sunma heybetli görevlerinden ayrımsız tanesi oldu” dedi.

AKAY’DAN YENİBEY HALKINA YENİ BİR MÜJDE

Parkın yenilenmesi üstüne katkılarından âlem Care İnternational kurumuna teşekkürname fail Akay, mahalle halkına eskimemiş aynı hizmet alanı müjdesini üstelik şu sözlerle verdi:

“Buradan 100-150 metre mesafede benzeri şehremaneti bakım alanını henüz sunmaya çalışacağız. İmar problemini çözdüğümüz anda, özellikle terbiye alanında bakım vermeye bitmeme edeceğiz. Hepinizi dostlukla saygıyla selamlıyorum. En mail zamanda birlikte bu hazzı yine yaşayacağımızın müjdesini atfetmek istiyorum. Oflaz uğurlu olsun.”

“AKİF ABİ’MİZ TARİH SÜRESINCE BİR PARKLA TANIŞMAMIŞ MAHALLELERİMİZE BİLE YENİ YENİ PARKLAR YAPIYOR”

CHP’li belediyelerin insanların soluk alabileceği, çocukların cesaret süresince baziçe oynayabileceği, eğlenebileceği parkları ve yeşil alanları kentlere kazandırdığının altını çizen Çukurova Belediye Başkanı Soner Alçak bile “Akif Abi’miz de Seyhan’da bir tatlılıkla hareket ediyor. Duyuyorum, haddinden fazla mutlu oluyorum. Esasen ihtimal de güneş boyunca benzeri parkla tanışmamış mahallelerimize de bakir kullanılmamış parklar yapıyor. İşte görüyorum, çocuklarımız ne büyüklüğünde iyicene eğleniyor orada. Ne yapıyorsak, düşünüyorsak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimiz amacıyla uğraşmaya devam ediyoruz. Akif Ağabey’imi kutlama ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” diyerek konuştu.

“NEREYE BAKARSANIZ AKİF AKAY BAŞKAN’IMIZ VAR”

Yenibey Mahallesi Muhtarı İsmail Tilhe üstelik “Halkın sokağında, sofrasında, yollarında, gecesinde, gündüzünde, parklarında, nereye bakarsınız Akif Kemal Akay Başkan’ımız var. Bu anlamda bu parkı bize kazandırdığı üzere sevgili başkanım Akif Eksiksizlik Akay’a teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek park hizmete açıldı.

Share: