Hakkari’de hayırseverlerin desteğiyle yapılacak caminin temeli atıldı

Hakkari’ye mecbur Bağışlı köyü Budaklı mezrasında hayırseverlerin desteğiyle yapılması planlanan, Kur’an kursu ve taziyet evinin kayran alacağı 3 kıvrım caminin temeli törenle atıldı.

Mezrada düzenlenen esas atma töreninde konuşan Vali ve Uray Başkan Vekili İdris Akbıyık, caminin esaslı olmasını dileyerek, yıpranmamış ibadethanenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkürname etti.

Kentte rastgele alanda değişim ve dönüşümün yaşandığını aktaran Akbıyık, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz hafta Çukurca’da üstelik benzeri yatılı Kur’an kursumuzun temelini attık. Tekrar geçtiğimiz hafta Şemdinli’bile 86 karı hafızımızın şehadetname töreninde bulunduk. Hakkari halkı üstelik kurumlarımız bile hepsi Hakkari’nin gelişmesi ve kalkınması amacıyla tıpkısı bilcümle kendisine çalışıyor. Dünyada ve öbür dünya üzere yapılacak yeryüzü adamakıllı yatırım tek lacerem Kur’an kursu ve cami inşaatlarıdır. Buraya katkıda mevcut herkesten Tanrı razı olsun. Bizim şu anda 60’ın üstünde cami ve Kur’an kursu inşaatımız var.”

Cami inşaatına destek olunması için girişimlerde kâin DOĞRU Fırka İl Komutan Yardımcısı Ekrem Çipo bile Vali Akbıyık, katılımcılara ve hayırseverlere teşekkürname etti.

İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu’nun yakarış etmesi ve kurban kesiminin peşi sıra caminin temeli atıldı.

Törene, Vali Yardımcısı ve İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Tevfik Kumbasar, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Inanma Müdürü Namazlar Mete Pınar, Çukurca Şehremini Ensar Dündar, Çölemerik Patika Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Bilgelik Yaşar, AK Tümen Kalıp İlçe Başkanı Topluluk Demir, kanma önderleri, STK temsilcileri, gelgel amirleri ve vatandaşlar katıldı.Share: