Meteoroloji Nahiye Müdürü Kayaç uyardı, “Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5i le 8 paye üzerinde seyredecek

– Meteoroloji Nahiye Müdürü Kayaç uyardı, “Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5i le 8 rütbe üzerinde seyredecek”

ELAZIĞ – Sıcaklıklardaki artışa dikkat calip Hava Bilgisi 13. Nahiye Müdürü Ömer Faruk Kayaç, ” Sıcaklıklar zaman normallerinin 5 ile 8 derece üzerinde seyredecek. Günün genişlik faziletli sıcaklığı 38 ile 40 kademe, şeb sunma bağan yalaz ise 20 ile 21 rütbe arasında olması beklenmektedir” dedi.

Meteoroloji 13. Toprak Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli’de vatandaşları sıcaklara karşı uyardı. Sıcaklıkların yarın itibariyle zaman normallerinin 5 ile 8 paye üzerinde çıkacağı ve pazar günü akşama kadar süreceği bildirildi.

Uyarılarda mevcut Hava Bilgisi 13. Nahiye Müdürü Ömer Faruk Kaya, ” Yapmış olduğumuz serencam analizlere göre, ilimiz genelinde çekicilik, boş ve bir iki bulutlanmış bazı bazı parçalı bulutlanmış geçmesi beklenmektedir. Sıcaklıklar sezon normallerinin 5 ile 8 kademe üzerinde seyredecek. Günün arz erdemli sıcaklığı 38 ile 40 adım, gece en bağan alaz ise 20 ile 21 mertebe ortada olması beklenmektedir. Rüzgarların cenup ve garp yönlerde hafif, ara sıra ılımlı kuvvette eseceği hesap edilmektedir. İlimiz genelinde bölgemizde beklediğimiz faziletli sıcaklıklara cebin, vatandaşlarımızın sıra ışınlarının sarp geldiği 11.00 ile 16.00 saatleri arasında tetik olmaları gerekiyor. Oylumlu işleri olmadığı taktirde korunmalarında kâr olduğunu düşünüyorum” diyerek konuştu.Share: