Antalya’da yüksek gönen etkisini bitmeme ettirecek

Antalya’da faziletli gönen etkisini bitmeme ettirecek

İç kesimlerde cumartesi günü gün ortası saatlerine büyüklüğünde evcil sağanak yağış geçişi bekleniyor

ANTALYA Meteoroloji 4. Bölge Müdür Muavini Hasan Acara, Antalya’nın bağırsak kesimlerde cumartesi haset öğle vakti saatlerine büyüklüğünde asuman gürültülü boğanak geçişlerinin olacağını bildirdi. Enerjik, bu yağışların şehir merkezine üstelik tutkun yağış şeklinde düşmesini beklediklerini ve faziletli nemin bitmeme edeceğini kaydetti.

Turizm kenti Antalya’da sıcak ve yaşlı albeni etkisini bitmeme ettiriyor. Yaklaşık 1 aydır buğulanmış havanın etkisi altında mevcut Antalya’da gönen nedeniyle düşünüm mesafesi düştü, Toros Dağları üstelik beklenmeyen oldu. Efdal nemle birlikte kentin bağırsak kesimlerinde cumartesi haset öğle saatlerine kadar domestik görünmek üzere asuman patırtılı boğanak yağış geçişi bekleniyor. Bu yağışın kent merkezine de belli belirsiz şekilde düşmesi bekleniyor. Antalya Hava Bilgisi Bölge Müdürü Yardımcısı Hasan Enerjik, Yer Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminler doğrultusunda zaman akşam saatlerinden itibaren gelecek yağışın alelhusus iç kesimlerde çalışkan olacağını söyledi.

“Yerel elem yağmur”

Cumartesi öğle vakti saatlerine büyüklüğünde bu yağışın etkin olmasını beklediklerini dile getiren Enerjik, ” Aralıklı olarak domestik gök curcunalı sağanak yağmur bekleniyor. Umumi olarak sıcaklıklar 31-32 derecelerde olacak. Bu sıcaklıklar zaman normallerinin 4 ile 6 basamak altında seyretmektedir. Minimumlar ise 27 onlarda zaman normallerinde görülmektedir. Yağış çabucak rutubet oranlarımız yüzdelik 90’ları bulurken, minimumlarla ise Antalya özelinde yüzde 60,55’lere büyüklüğünde düşecek” dedi.

“Rutubet bitmeme edecek

İç kesimlerde yağışın Isparta, Burdur, Muğla, Antalya’nın İbradı, Akseki, Korkuteli,

Elmalı ilçelerinde etkili olabileceğini anlatım eden Acar, ” Kenar şeridi aut bilcümle havza etkisi altında. Yaptığımız tahminler doğrultusunda gönen efdal adına bitmeme edecek. 3 dolaşma boyunca bölgemizde özellikle çöz kesimlerde yerel namına asuman ses boğanak geçişleri bekliyoruz” diye niteleyerek konuştu. Rüzgarların şimal önden esmeye bitmeme edeceğini bildiren Çevik, ancak bunun ferda güneyli önlere döneceğini bildirdi.

Share: