McDonald’s Ukrayna’daki restoranlarını baştan açmayı planlıyor

ABD’li aceleci servis aşevi zinciri McDonald’s, Rusya’nın saldırısından sonra Ukrayna’de kapattığı kâh restoranlarını yeniden açmayı planladığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, Ukrayna’daki insanların desteklenmesinin aynı numaralı öncelikleri olmaya bitmeme ettiği vurgulandı.

Açıklamada, “Ukraynalı yetkililer, tedarikçiler ve güvenlik uzmanlarıyla şümullü müzakere ve görüşmelerin peşi sıra, çalışanlarımızın işe dönme talebini dikkate alarak, gayrı işletmelerin emniyetli benzeri şekilde yeniden açıldığı Kiev ve garp Ukrayna’da gâh restoranları baştan tahsis etmek amacıyla kademeli aynı cazibe uygulamaya değişmeyen verdik.” ifadesi kullanıldı.

Belirli bir tarihin verilmediği açıklamada, ati beş altı ay zarfında ürünlerin restoranlara ulaştırılması, fiziki ortamın müşterilere hizmete hazır hale getirilmesi, lokanta çalışanlarının gine sahaya dönmesi ve çalışanlar ile müşterilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla tedarikçilerle çalışılmaya başlanılacağı kaydedildi.

McDonald’s, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının arkası sıra mart ayında Ukrayna ve Rusya’daki eksiksiz restoranlarını yama kararı almıştı.

Şirket, mayısta dahi 30 yılı çok süredir neşelilik gösterdiği Rusya pazarından çıkacağını duyurmuştu.

Share: