McDonald’s Ukrayna’daki restoranlarını baştan açmaya başlayacak

McDonald’s aracılığıyla yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya müteveccih saldırıları devam ederken, önümüzdeki tıpkısı birçok ay içre ülkedeki restoranlarını yeniden açılmasının planladığı aktarıldı.

Rusya’nın saldırıları sonrası geçtiğimiz mart ayında Ukrayna ve Rusya’daki tam restoranlarını kapatma kararı düzlük McDonald’s, Ukrayna’daki restoranlarını yeniden açmaya başlayacak. McDonald’s eliyle yapılan açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, Mağribî birçok işletmenin Ukrayna’da baştan faaliyete geçtiklerine ilgi çekildi. Önümüzdeki beş altı ay içinde Ukrayna’daki restoranlarını yeniden açılmasının planladığı dökme açıklamada, “Ukraynalı yetkililer, tedarikçiler ve güvenlik uzmanlarıyla şümullü danışma ve görüşmelerin peşi sıra ve çalışanlarımızın işe kan dolaşımı talebi dikkate alınarak baştan teferrüç kararı makbuz” denildi.

McDonald’s, ürünleri restoranlara uzatmak ve çalışanları gelişmiş düzenlilik protokolleriyle sahaya gabi ilam etmek amacıyla tedarikçilerle birlikte çalıştıklarını açıklayarak, geçmiş namına çatışmalardan daha aşkın mahfazalı Kiev ve mağrip Ukrayna’da restoranların baştan açmaya başlanacağını tabir etti.

Ukrayna’da 109 restoranı mevcut McDonald’s, birçok restoranı yeniden açmayı planladığını belirtmedi. Şeriklik, geçtiğimiz mayıs ayında Rusya’dan çekileceğini açıklamış ve 850 restoranının çoğunu yerel lisans sahiplerinden birine satmıştı.

Rusya’nın saldırılarının başlamasını peşi sıra Ukrayna hükümeti, ekonomisine elan fazla beis gelmesini alıkoymak için işletmelerin savaştan beis görmüş bölgelerden batıya taşınması amacıyla aynı izlence başlatmıştı. KFC ve Pizza Hut sahibi Yum Brands, bu ayın başlarında ülkedeki neredeyse parçalanmamış restoranlarını baştan açıldığını bildirmişti. – CALİFORNİA

Share: