Libya Başbakanı Dibeybe, Türkiye ile imzalanan anlaşmalardan mutlu

Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Türk heyetini ağırlamaktan ve müzakere esnasında imzalanan anlaşmalardan duyduğu memnuniyetini tabir etti.

Dibeybe, Twitter’den yaptığı paylaşımda, Türkiye ile Libya halkının faziletkâr menfaatlerine hizmet eden anlaşmalar imzaladıkları üzere bahtiyar olduklarını belirtti.

Seçimlerin yapılabilmesi amacıyla müstelzim uluslararası desteği harekete geçirme üstüne düşünüm birliği ortamında olduklarını vurgulayan Dibeybe, “Halkımızın dostluğunu isteyen ve ülkemizin birliğine istinkâf etmek duyanlar filinta geldi, savaşı ve bölünmeyi destekleyenler değil.” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabiatıyla Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan oluşan heyet, alay malay resmi ziyaret için geçkin Libya’nın başkenti Trablus’a gelmişti.

Libya Reislik Konseyi Başkanı Muhammed umum-Huysuz, Başbakan Abdulhamid Dibeybe, Dışişleri Bakanı Necla Menguş ve Libya Büyüklük Faziletli Konseyi Başkanı Halid ahali-Mişri ile görüşmeler işlenmiş ve Libya tarafı ile hidrokarbonlar ve protokol alanlarındaki anlaşma muhtıraları imzalanmıştı.

Share: