Eskişehir’den 4 canlı sportmen Türkiye Kickboks Şampiyonası’nda savaş edecek

Eskişehir’de 5’inci mertebe teknik direktör Miğfer Aygün’ün yetiştirdiği 4 zinde sportmen, 22-29 Ev tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye Kickboks Turunuvası’na hazırlanıyor.

Türkiye’deki az 5’inci paye maharet direktörlerden Kamer Spor Kulübü Başkanı Tolga Aygün, genç sporcular yetiştirmeye devam ediyor. Ülkede kickboks alanında düzenlenen 3 nazik turnuvanın önce ayağı olan Türkiye Kickboks Şampiyonası’na Aygün marifetiyle yetiştirilen 4 sportmen katılacak. Sporcular Full Contact branşında müsabakalara katılacak. Şişman Bayanlar kategorisinde Hilal Orakçı 48 kilogram, Iri Erkekler kategorisinde Serhat Alelade 54 kilo, Taze Erkekler kategorisinde Kayıt Sarrafiye 81 kilo ve Arifcan Orakçı ise 51 kilogramda ringe çıkma.

“Köken amacımız nitelikli ve milli sporcular çıkartmak”

Sporcularının durumuna ait konuşan Maharet Direktör Tolga Aygün, amacının Eskişehir’de kaliteli milli sporcular nüfuz etmek olduğunu belirterek, “Sporcularımızı 1 yıldır bu müsabakalara hazırlıyoruz. Bu yılki 3 balaban turnuvanın geçmiş ayağı. İyi hazırlandık. Sporcularımıza vacip fiziki yüklemelerimizi tamamladık. Eskişehir’de mahiyet amacımız nitelikli ve milli sporcular çıkartmak” dedi. – ESKİŞEHİR

Share: