Atakum’da Martir Ailelerine ve Lösemili Çocuklara Destek Sergisi

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Samsun Şubesi, martir ailelerine ve lösemili çocuklara müzaheret etmek için Hasan Büyük Bilgisizlik, Malumat ve Konferans Merkezi’nde fotoğraf ve umum sanatları sergisi açtı.

Hasan Ulu Yücel Cahillik, Haber ve Hanek Merkezi; martir aileleri ile Lösemili ve Zaman Tutkun Füru Derneği (LÖSAM) yararına düzenlenen kılık ve umum sanatları sergisine ev sahipliği yaptı. Atakum Kaymakamlığı’nın ve Atakum Belediyesi’nin desteğiyle TEMAD Samsun İl Başkanlığı eliyle planlı işporta; sanatseverlerden bağlam gördü. Atakum Belediye Başkanı Cemil Savran; açım kurdelesini Atakum İlçe Milli Terbiye Bölüm Müdürü Mehmet Atar, Atakum Ahali Eğitim Bilimi Merkezi Müdürü Erkan Altıntaş ve Samsun TEMAD İl Başkanı Tanju Arat ile gelişigüzel kesti. Atakum Ahali Yetişek Merkezi kursiyerlerinin TEMAD Samsun İl Başkanlığı Avrat Kolları üyeleri ile gönüllülerin resimleri ve ahali sanatları ürünlerinden oluşan işporta, 7 Son Teşrin Pazartesi günü saat 22.00’ye büyüklüğünde devam edecek.

“LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIMIZA ŞİFA, KUTSAL VATANIMIZ İÇİN KANLARINI DÖKEREK ŞEHİT OLAN EVLATLARIMIZIN EMANETİ AİLELERİNE ÜSTELIK VEFAMIZI YERİNE GETİRECEĞİZ”

TEMAD Samsun İl Başkanı Tanju Arat, sergide 5 yaşından 80 yaşına kadar farklı gözyaşı grubundan yurttaşların eserlerinin düz aldığını belirterek “Sanatseverlerin katkılarıyla satışı yapılacak resim ve el sanatları ürünlerinden martir ailelerine vefa projemize ve LÖSAM’a aktarımda bulunacağız. Sizlerin yardımıyla lösemili çocuklarımıza iflah, mukaddes vatanımız amacıyla kanlarını dökerek martir olan evlatlarımızın emaneti ailelerine de vefamızı hesabına getireceğiz. Antrparantez turizm işletmesi sahibi Tekaüt Astsubay Kıdemli Başçavuş Esirgeyici Antrenör, Samsun’dan temas ay tıpkı şehit ailesini Nevşehir’deki tesisinde ücretsiz olarak konuk edecektir. Samsun’da bulunan tıpkısı turizm firmamız ailelerin ulaşımını ücretsiz sağlayacaktır” dedi.

Arat, konuşmasını “Celil Önder Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün “Sanatsız kalan tıpkı milletin maltalık damarlarından biri kopmuş demektir” sözünü hatırlayalım. Sanatı sevelim ve sevdirelim. İyilik bulaşıcıdır. Bütün gelişigüzel iyiliği bulaştıralım” cümleleri ile tamamladı.

ANLAMLI VE FARKLI BİR SERGİ

Hasan Yüce Yücel Toyluk Haber ve Müzakere Merkezi’nde makro etkinliklerin düzenleneceğine özen çeken Atakum Şehremini Cemil Savran, “Merkezimizde birçok özel aktiflik gerçekleştiriliyor. Arz anlamlısı bu. TEMAD Samsun İl Başkanlığı sergide satılan eserlerden elde edilen geliri, etkinliğin düzenlenmesine destekleyici olan firmaların dahi katkılarıyla bağışlayacak. Bu yönüyle haddinden fazla yüce bire bir etkinlik. Sergide birbirinden pir eserler var. Başkanımızın dediği gibi 5 yaşından 80 yaşına kadar herkesin eseri var. Bu yönüyle birlikte manalı ve ayrımlı aynı sergi” dedi.

Share: