İzmir Ticaret Borsası Kasım Kocaoğlan Dümdüz Sedir Toplantısı yapıldı

İzmir Ticaret Borsası Teşrinisani Kocaoğlan Bayağı Divan Toplantısı gerçekleştirildi.

İzmir Tecim Borsası Umumi Heyet Başkanı Işınsu Kestelli, toplantıda yaptığı konuşmada, 15 Ekim 2022’nin acun amacıyla makro tıpkısı zaman olduğunu belirterek, dünya nüfusunun sessiz sedasız 8 milyar nüfus sınırını aştığını ve bu artışın ağırlıklı kendisine madun, orta ve düşük sağlık seviyesi ülkelerden kaynaklandığını söyledi.

Kestelli, kuzeyde Ukrayna- Rusya savaşı, güneydoğuda İran’da yaşanan hürriyet arayışları, Irak ve Suriye’deki belirsizliğin, Şarki ile Batı beyninde bir köprü kabilinden uzanan Türkiye’yi bire bir sığınmacı koridoruna dönüştürdüğünü savundu.

Sorunların çözümünde mufassal vadeli planlamalar için iş dünyasının hem iktidardan hem bile ihtilaf partilerinden Haziran 2023 sonrasında yapılacakları duymak istediğini ifade eden Kestelli, “Dizge önünü görebilmeyi gönül ediyor. Lahzada mütezayit acun nüfusunun madun değil, dip dirimsel grubunda yer alabilmek için bilgi, teknoloji, mühendislik ve matematik alanında gür olgun nesillere gerekseme var. Bunun üzere eğitim bilimi sisteminin, büyümenin kısıtlanmış değil kaldıracı olacağı formüller üretmeliyiz. İhracatta kompetitif olabilmek üzere domestik kaynaklarla daha çok, henüz çabuk ve elan kalifiye üretim yapmanın yollarını bulabilmeliyiz. Hepsinden önemlisi eş akılla hal arayabilmeliyiz.” dedi.

Kastelle, kasımda “Kadına Müteveccih Şiddete Alın Uluslararası Savaş Günü ” kapsamında cerrahi müdahale düzenlediklerini anlattı.

Kadına müteveccih şiddete dikkati bağışlamak amacıyla toplantıya katılanlar turuncu fular taktı.

Kestelli, İzmir Tecim Borsası Laboratuvar, Ar-Ge ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş’nin (İZLADAŞ) İzmir biçim, Selçuk, Şanlıurfa ve Söke tevessül etmek üzere 4 farklı lokasyonda lisanslı depolara izin sınıflandırıcı bakım verdiğini sözlerine ekledi.

Kestelli, İstanbul İstiklal Caddesi’nde ve Gaziantep’te yapılan saldırıları kınadı, Düzce’bile yaşanan 5.9 şiddetindeki depremden etkilenen vatandaşlara önceki olsun dileklerinde bulundu ve 24 Son Teşrin Öğretmenler Haset’nü kutladı.

Toplantıda Kıymet Arpalık Üniversitesi Arsıulusal İlişkiler Bölümü Öğretim Görevlisi Soli Özel ile Borsa Mali Danışmanı ve Bozuk Ekonomi Icra Vekili Yardımcısı Adnan Sebep tike gerçekleştirdi.

Share: