30 yıl evvel ortaokul eğitimini aldığı okula müdür oldu

30 yıl önceki ortaokul eğitimini aldığı okula başöğretmen oldu

” O dönemde sarıklı olan öğretmenlerim ile burada öğretmenlik de yaptım”

” Kendimi buraya aitmiş kadar hissediyorum”

ANTALYA – Antalya’bile tüvana 41 yaşındaki Bilişim Teknolojileri öğretmeni Serkan Orakcıoğlu, 30 sene ilk ortaokul öğrenimini tamamladığı okulda başöğretmen yerine fariza yapmanın mutluluğunu yaşıyor. Orakcıoğlu, “O dönemde öğretmen olan öğretmenlerim ile burada öğretmenlik da yaptım. Kendimi buraya aitmiş gibi hissediyorum” sözlerine vadi verdi.

Antalya’üstelik diri 41 yaşındaki Enformatik Teknolojileri öğretmeni Serkan Orakcıoğlu, 30 yıl geçmiş Muratpaşa ilçesinde mevcut Başöğretmen Atatürk Ortaokulu’nda 3 almanak ortaokul eğitimini tamamladı. Orakcıoğlu’nun, lise ve üniversite eğitiminin ardından Başmuallim Atatürk Ortaokulu ile baştan yolları kesişti. Orakcıoğlu, çocukluk yıllarında en güzelce anılarını biriktirdiği okula geçmiş 2012 yılında öğretmen namına atandı, 2014 yılında ise müdür yardımcısı namına görev yapmaya başladı. O günden bu yana ortaokulda öğretmenlik ve müdür yardımcılığı görevini üstlenen Orakcıoğlu, bugünlerde ise sıralarında ibret gördüğü okulda başmuallim adına fariza yapıyor.

Boş zamanlarını öğrencilerine ayırıyor

Öğrencileri ve öğretmenleri ile yakından ilgilenen Orakcıoğlu, gereksiz vaktinin büyük benzeri bölümünü öğrencilerine ayırıyor. Bahçede öğrencileri ile zaman zaman oyun oynayan Orakcıoğlu, onlarla pusula okuyup kimi vakit kendisinin dahi ibret gördüğü sınıflarda görüşme ederek yetişek durumları hakkında hikmet alıyor.

“Sabık Haziran ayında yine öğrencisi olduğum bu okula başöğretmen yerine göreve başladım”

Okulda sabık eğitim bilimi serüveni hakkında vukuf veren Orakcıoğlu, “1992-1995 yılları beyninde bu okulumuzda ortaokul eğitimi aldım. Bu okuldan mezun olduktan sonraları ortaöğretim ve üniversite eğitimlerimi tamamlayarak 2003 yılında öğretmenliğe başladım. 9 sene kadar berenarı diliminde başka bölgelerde öğretmenlik yaptık. 2012 yılında öğrencilik yaptığım bu okula sarıklı yerine kafasız döndüm. 2 sene boyunca öğretmenlik yaptım. 2014 yılından bilahare ise 2016 yılına büyüklüğünde müdür yardımcılığı yaptım. 2016 yılından sonraları eksantrik benzeri okulda okul müdürü olarak fariza yapmaya başladım. Sabık Haziran ayında ise yeniden öğrencisi olduğum bu okula müdür kendisine göreve başladım” dedi.

“O dönemde hoca olan öğretmenlerim ile burada muallimlik bile yaptım”

Tilmizlik yaptığı okula müdür adına atanmanın iyicene bire bir duygu olduğunu rapor fail Orakcıoğlu, “Zamanımın balaban tıpkı bölümü burada geçti. Tilmizlik ve iz hayatımda geçirdiğim yıllarım oldu. Burayı benimsiyorsunuz. Kendimi buraya aitmiş üzere hissediyorum. Çalışmalarımızı da buna bakarak yapıyoruz. Elan domuzuna çalışmalarımız oluyor. Unutamadığım haddinden fazla anım var. Eskiden okulumuzu çok su basardı. O dönemde öğretmen olan öğretmenlerim ile burada muallimlik birlikte yaptım. Onlarla birlikte gitmek yıldız oldu. Okulumuz esaslı bire bir meslek” sözlerine düzlük verdi.

“Daha bol fertler olması amacıyla elimizden geleni yapıyoruz”

Okulda ahenksizlik olmadığını belirten Orakcıoğlu, “Okulumuzun vaktiyle kalma çokça sunturlu kültürü var. Tığ üstelik bu kültürü çok dolgunca tanıyoruz. Görevimizi sonuna kadar en sunturlu şekilde yapacağız. Öğrencilerim bana ego öğrencilerime alıştım. Onlar bizim çocuklarımız. Daha dolgunca erat olması amacıyla elimizden geleni yapıyoruz. 2012 yılında burada öğretmen kendisine başladığımda talebelik yıllarımda bana muallimlik yapan benzeri öğretmenim vardı. Onun beraberinde öğrencisi kadar davranırdım. Daha dikkatli davranırdım. Kendisi daha sonradan tekaüt oldu. Öğretmenlerimiz ile çokça harmoni içerisindeyiz. Şuanda 86 sarıklı arkadaşım ve 1390 çıngı bile öğrencim var. Okulumuz Antalya’nın sunma doğru okullarından ayrımsız tanesidir” açıklamasını yaptı.

Share: