İlhan Palut: Nakil düşüncemiz yok

Konyaspor Beceri Direktörü İlhan Palut, cumartesi haset deplasmanda oynayacakları Giresunspor maçını değerlendirdi. Palut, “Giresun takımı çöz sahada coşkuyla oynayan, tevakki etmek duyulması gereken tıpkı kol. Tığ da hazırlıklarımızı tamamlayıp, orada çok iyi uğraş etmeye sonra dahi bol futbol oynamaya gideceğiz. İnşallah iyicene aynı maç peki. Biz üstelik istediğimiz sonuçla sahadan ayrılırsak çok mutlu oluruz” dedi.

Kayacık Tesislerinde Giresunspor maçı hazırlıklarını sürdüren Konyaspor, taktik mesai gerçekleştirdi. Alıştırma öncesi matbuat mensuplarına açıklamalarda kâin teknik yönetmen İlhan Palut, “Fenerbahçe maçının ardından Giresunspor hazırlıklarımız devam ediyor. Bizim üzere oldukça kısa aynı hafta. Adaletli al iri gördü ve bu maçta aramızda olamayacak. Adaletli kırmızı deneyli gördü ve bu maçta aramızda olamayacak. Amilton ve Oğulcan’dan de bu maçta faydalanamayacağız. Endri doğrusu muhtemelen sürelerde takıma müfit oluyordu, bibi kontrollü yerine antrenmanlarına devam ediyor. Bu süreçte bitmeme ediyor. Konrad’ın durumu da ferdî çalışmalarını sağlık ekibimizle sürdürüyor. Ferda kim sonuç antrenmanımızda onunla ait kararımızı vereceğiz. Giresun takımı çöz sahada coşkuyla oynayan, tırsmak duyulması müstelzim tıpkısı kol. Biz bile hazırlıklarımızı tamamlayıp, orada çok ongun savaş etmeye sonradan üstelik dolgunca futbol oynamaya gideceğiz. İnşallah fena hâlde tıpkısı maç olur. Tığ da istediğimiz sonuçla sahadan ayrılırsak haddinden fazla bahtiyar oluruz” diye konuştu.

“AKTARMA DÜŞÜNCEMİZ BULUNMAYAN”Nakil konusunda sorulan soru konusunda Palut, “Yönetimle konuşmalarımızda şu mevkie para aktarimi yapalım durumu namevcut. Ama tabiatıyla ki bando kadrosu içerisinde, öz mevkiinin neşeli olduğunu hissedip bize başvuranlar olursa ben yoluma bambaşka yerde devam etmek istiyorum diyenler olursa bu seçkin antlaşma değerlendirmeye açıkça. Sonuna kadar ne olacağı galiba olanaksız. Uche transferinden bilahare ihtimal Diouf transferini iki modül transferimiz oldu. Çok beklemiyorduk amma oldu. Akıbet güne kadar bekleyelim, şu anda yoğunlaştığımız bire bir mevkii bulunmayan. Amma gidecek oyuncular tamam, burada tıpkısı kusur hissedersek belki onu tutmak isteriz” şeklinde konuştu. “MAKSİMUM CİDDİYETLE OYNAYACAĞIZ”

Konyaspor’un tecrübeli stoperi Francisco Calvo ise “Şu anda nail olduğumuz iyi ayrımsız Fenerbahçe galibiyeti var. Bizim bunu unutup önümüzdeki Giresun maçına odaklanmamız gerekiyor. Rakibimize çekinmek duyuyoruz ciddiye alıyoruz. Orada oynayacağımız maçta muvaffakiyetli oluşmak üzere maksimum ciddiyetle oynayacağız. Orada galip katılmak istiyoruz ki hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyebilelim” ifadelerini kullandı.Share: