Elazığ’da 100 yaşındaki hastaya katarakt ameliyatı yapıldı

Elazığ’da hayat dolu 100 yaşındaki katarakt hastası, Fethi Sekin Kent Hastanesinde gerçekleştirilen liyakatli ameliyatla sağlığına kavuştu.

Hastaneden yapılan açıklamaya göre, sarsıntı nedeniyle dinç yaşlarda iyi gözü görmeyen, sol gözünde bile görme kaybı oluşan 100 yaşındaki züğürt hastaneye müracaat etti.

Hastaya, ayn hastalıkları kliniğinde akbasma ameliyatı yapıldı.

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan Opr. Dr. Çağrı Alp, hastanın yaşı ve gözündeki patolojiler zımnında berenarı riskli tıpkısı faaliyetler yaptıklarını belirtti.

“Hastamız bize başvurduğunda salim gözünde gençliğinde geçirmiş olduğu travmadan dünya birlik görme kaybı mevcuttu. Sol güzünde ise yemeden içmeden mum hassasiyeti olan birlik görme kaybına faktör olan katarakt vardı. Münebbih damlalara rağmen ayn bebeğinin hiçbir şekilde büyümemesi, cerrahi açıdan az çok riziko oluşturuyordu.” ifadelerini kullanan Kahraman, ailesi ve hastanın onayını alarak katarakt ameliyatını başarıyla gerçekleştirdiklerini aktardı.

Kahraman, operasyonun bir numara gününde yaptıkları kontrolde hastanın rüyet seviyesinin inç ittihaz seviyesine ulaştığını, çevresini baştan görebildiğini belirterek, hastaya baştan ışık olan bu başarılı ameliyatta kendilerine bindi sunan tamlık ekibe teşekkürname etti.

Share: