Sıla Şentürk cinayeti davasında usa vurma sürüyor

Sıla Şentürk cinayeti davasında enstantane sürüyor

GİRESUN Giresun’da 16 yaşındaki Sıla Şentürk’ü öldüren Hüseyin Can Gökçek’in “kasten ve canavarca hisle çocuğu isteyerek öldürme” suçundan ağırlaştırılmış dünya malı boyu hapishane cezası talebiyle yargılanmasına devam edildi.

Giresun 1. Ciddi Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına Sıla Şentürk’ün annesi Asiye ve babası Bekir Şentürk amade bulunurken, maznun Hüseyin Birey Gökçek ise Van F Tipi Efdal Güvenlikli Vabeste Ceza İnfaz Kurumu’ndan Curcunalı ve Fon Bilişim Sistemi üzerinden katıldı. Duruşmada maznun Hüseyin Birey Gökçek’in için Adli Tıp Kurumu dip kurulunca sunulan akıl sağlığının durumunda olduğu, zeka geriliği saptanmadığı ve ukubet sorumluluğunun tekmil olduğuna dair sunulan raporlar dosyaya eklendi. Adli Tıp Kurumu’nun raporuna itiraz fail sanık Gökçek’in umum teşekküllü ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden yeniden ifade talebi mahkeme heyeti marifetiyle akseptans edilmedi. Maznun avukatı tarafından mahkemeye beyyine namına Hüseyin Can Gökçek ile Sıla Şentürk’ün alamet görüntülerinin olduğu bire bir CD sundu. Mahkeme 29 Fasıla 2022 tarihine ertelendi.

Olayın geçmişi

Giresun’un Bulancak ilçesinde 16 yaşındaki Sıla Şentürk, internette tanıştığı Hüseyin Gökçek aracılığıyla 16 Gücük Ay tarihinde evinde bıçaklanarak öldürüldü. Bıçaklayan maznun Gökçek, Ankara’dan kızla görüşmek için Giresun’a geldiği belirlendi. İkilinin geçen yıl internet içre tanıştığı, aileler ortada yapılan nişanın bozulması konusunda Hüseyin Gökçek’in kavilleşmek amacıyla Ankara’dan Giresun’a geldiği ve bağdaşmak istemeyen Sıla Şentürk’ü evinde boğazını ve vücudunun türlü yerlerini keserek öldürmüştü. Olayın arkası sıra Maznun Gökçek, Kalabalık-Giresun Havaalanı’nda yakalanmıştı.

Share: