Demiri demire sürtüp faaliyet elde ettiler, faturalarda yüzdelik 90’a kadar artırım sağladılar

Demiri demire sürtüp cıvıltı elde ettiler, faturalarda yüzde 90’a büyüklüğünde artırım sağladılar

Elazığ’bile uran ustaları, cümbüş faturalarında yüzde 90’a büyüklüğünde tasarruf sağlayacak cihaz tasarladı

ELAZIĞ – Elazığ’bile ruhlu ve kaportacılık eden Suat Ekstrem ve yanı sıra mevcut ecnebi tabiiyetli uz Salih Luai Hommadi, ruh faturalanda yüzde 90’a kadar tasarruf sağlayacak aygıt geliştirdi. Kaporta ustası Taşkın, cihazı devletin desteği ile yetiştirmek istediklerini kaydetti.

Elazığ’da hareketli ve kaportacılık işiyle uğraşan Suat Baş Döndürücü ve yabancı tabiiyetli kaporta ustası Salih Luai Hommadi, hareket yerlerinde hareketlilik işlerinin çok olmasından hava, işlerini azaltmak için canlılık cihazı geliştirmeyi düşündü. Bire Bir süre dizayn yapan ustalar, çevresindeki arkadaşlarından da aldıkları bilgilerle ağız ağıza kişi halk emekleriyle, demiri demire sürterek zindelik akımı oluşturan cihaz geliştirdi. Kaporta ustaları, hisse senedi yelerinde ürettikleri bu elektriği kullanmaya başladı. Alet üzerine cihazın içerisinde hoşur tıpkısı mıknatısi dizge yerleştirdiklerini, bu sebepten dolayı hem gelişmemiş devreyi ortadan kaldırdıklarını hem de elektrik faturalarını yer aza düşürdüklerini tamlayan Suat Müfrit, “Devletimiz bize destek verirse bu cihazın paradigma üretimini yapabiliriz” dedi.

“Güdük devreyi ortadan kaldırdık, canlılık faturalarını en aza düşürdük”

Geliştirdikleri aygıt hakkında hikmet veren kaporta ustası Suat Taşkın, “Bu proje bizim yanımızda çalışan Salih ustanın aynı projesidir. Salih uz benim elimde böyle bir cihaz var dedi bana amma mecmu namına geliştiremedim resmi namına rastgele hangi ruh çarpması ya birlikte mevrut erdemli faturayı düşüremedim kadar beş altı eksiği olduğunu söyledi. Ego üstelik üniversitede birkaç bacanak ile bu işlerle uğraşan insanlardan bilgelik alarak az buçuk de cep telefonun elektronik işlerine nazır arkadaşlarımdan bilgi alarak içine banal tıpkısı manyetik sistemi yerleştirerek hem güdük devreyi ortadan kaldırdık hem birlikte mevrut erdemli neşelilik faturalarını yer birkaç düzeye düşürdük. rastgele şekilde kazanç kaçakçılığı bulunmayan takkadak yüzdelik yüz akımı yüzde 10’a düşürdük ama istediğim cihazı kullanabiliyoruz. Ben genelde devletimin elektriğini kullanıyorum bu cihazı sınırlı kalmadığım sürece kullanmıyorum. İster bataryaya isterseniz üstelik alışılagelen elektriğe bu prizi takıp bire bir manyetik alanla bunu çalıştırdığımız ahit şuradaki kablolarla istediğin demirle temas ettirerek evet dahi kabloları gelişigüzel hangi ayrımsız metala değdirerek içindeki canlılık akımı bitmeme etmektedir. Bu cümbüş akımının dahi lüzum fişini çekin isterseniz üstelik çekmeyin size merbut o istediğiniz cihazı çalıştırabilirsiniz. Meccanen neşelilik üretiyoruz dediğimizde çokça acı eleştiriler aldık gerçekte anca amma tığ gine de böyle konuşalım. İlerdeki hedefimiz eğer ki devletimiz bu proje için bize bire bir destek verirse ya da bunu geliştirmemiz amacıyla bize yeterli imkan yahut bu işlerle ilgilenen beş altı profesör ile şahısları yönlendirirse bu cihazı biraz henüz Suriyeli ustamız ile birlikte geliştirebiliriz. Bunu lüzum heybet sekans üretime geçirsin isterse bile yok etsin. Tığ devletimiz hangi derse onu yapmaya hazırız. İstedikleri takdirde bu cihazı kaldırıp çöpe birlikte atabiliriz. Cihazı biz takkadak öz işimizde kullanıyoruz. Bambaşka dip aynı fikir bulunmayan kendi amacımız dışında başka ayrımsız madde bulunmayan. Bu makine bizimle tek alakası namevcut Suriyeli insanların aynı kısmını çoğu âdem kötülüyor bu icat ise tamamen Suriyeli aynı ustaya ilişik. Ustanın elindeki cihazı biz hoppadak az buçuk daha geliştirdik. Bu cihazın asıl buluşu Suriyeli ustadır. Biz namına tıpkı Türk vatandaşı adına ve şahsım hesabına teşekkür ediyorum. Amiyane ülkemize faydalı olan vatandaşların değerlendirilmesini istiyorum” diye konuştu.Share: