BİNA DUVARINDA ASILI KÜSURAT DOLAP, İLGİ ODAĞI OLDU

ELAZIĞ’de 24 Ocak 2020’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde hasar gören ve daha sonra yıkımı gerçekleştirilen 6 katlı binanın 5’inci katındaki dairenin aş damı dolabı, yıkım sonrası yan binanın duvarında somurtkan kaldı. Üçkâğıt, görenlerin bağlam odağı olurken kuşların yuva yaptığı ayrımsız mekan haline geldi.

Elazığ’birlikte Şehit İlhanlar Caddesi üstünde kâin 6 katlı yapı 24 Aile 2020’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde gösterişli hasar gördü. İncelemenin arkası sıra yapı üzere yadımlama kararı verildi. Yadımlama esnasında 5’inci katta kâin tıpkı dairenin duvarına asık aş damı dolabına, yan binaya zarar verebileceği gerekçesiyle dokunulmadı. Binanın duvarında asılı olan olan aş damı dolabı görenlerin bandaj odağı olurken, kimi vakit bile kuşların üzerine konup yuva yaptığı tıpkı mekana dönüştü.

Esnaf Harun Taşdemir, dolabın bağlam odağı olduğunu ve kuşlara da yuva olduğunu rapor ederek, “Burası 6 bükülmüş 24 daireli bire bir binaydı. Depremden sonraları hasar gördüğü gerekçesiyle yıkıldı. Binayı yıktıktan sonra madik orada kaldı. Düzen kalınca iş makinesi oraya dokunmadı. Deminden kuşlara yuva oldu. Vatandaşların dikkatini çekiyor. Telefonlarla fotoğraf çekerek birbirlerine gösteriyorlar. Bazen görmeye gelenler oluyor’dedi.Share: