Altay, uçuşa geçti

Altay, serencam haftalardaki kudretli sonuçlardan sonra vitesi yükseltti ve play-off iddiasını faziletkâr tıpkı sesle dile getirmeye başladı. Yağız-beyaz zehir grup, son 6 haftada bozgun yüzü görmedi.

Spor Popo 1. Takım ekiplerinden Altay, evvel akşam ezanı Ankara temsilcisi Gençlerbirliği ile yüz yüze geldi. Yarışma Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’nda oynandı. İzmir ekibi, Marco Paixao’nun 24. dakikada penaltıdan bulduğu golle sahadan 1-0 galip ayrılan canip oldu.

Altay, bu sonuçla gelişigüzel puanını 18’e yükseltti ve play-off hattı ile arasındaki fakül farkını 3’e indirdi. Siyah beyazlı kol, ilk kez bu mevsim arka arkaya iki karşılaşma iktisap başarısını birlikte yakaladı. Geçtiğimiz hafta Altınordu deplasmanında 1 sevimli kalık oynamasına karşın 2-0 kazanan Altay, bu hafta da iç yer maçında Gençlerbirliği’ni 1-0’lık skorla geçmeyi bildi. Sonunda İzmir ekibi, iki maçlık galibiyet serisinin fitilini ateşlemiş oldu. Son 3 haftadır İzmir dışına çıkmayan siyah-beyazlılar, bu süreçte 2 galibiyet, 1 muadele alarak şimdiden 7 nokta toplamış oldu. Altay, 2 hafta daha İzmir dışına çıkmayacak. Gelecek hafta Göztepe’ye misafir olacak Altay, ahir hafta Boluspor’u mihman edecek. – İZMİR

Share: