Halk İttifakı’nın kaza başkanları müşavere toplantısında buluştu

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Delimsirek, Türkiye’nin lider ülke olması önünde başlattığı adımların akamete uğramadan devam edeceğini söyledi.

AK Parti ve MHP’nin İzmir’deki 30 kaza başkanı, Veysel Mecnunca’in eş sahipliğinde Balçova Termal Otel’üstelik düzenlenen konuşma toplantısında tıpkı araya geldi.

Veysel Mecnunca, burada yaptığı konuşmada, tümen kendisine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmak için “tefhim ve tenvir” toplantılarına başladıklarını, bu kapsamda rustik mahallelere ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirtti.

Türkiye’nin olağanüstü tıpkı dönemden geçtiğini vurgulayan Delice, şöyle konuştu:

“Bugün bambaşka tıpkı ülkede yuvalanan yıldırı örgütleri vasıtasıyla sınırımızdaki şehirlere yara ediliyor. Maatteessüf ateş edenlerden yana olan insanlar ve partiler var. Türkiye’üstelik 6’lı masa diye bir masa var. Bu masa Amerika, Fransa ne diyorsa onu diyor. Türkiye’üstelik bu kadar derin uçurumlar oldu. Onun için bu seçimde bize çokça fazla çalışmak farz oldu. ‘Libya’dan çekilelim, Akdeniz’da hangi işimiz var. Azerbaycan’de ne işimiz var’ diyorlar. 2023 seçimlerinde kalburüstü gelmek için bütün alay malay sahada çok elan çok çalışacağız. Gönül coğrafyasında zinde mazlum halklar Türkiye’nin ayakta kalması ve kıpırdak olması amacıyla yakarış ediyor. Türk milletinin sâdır duacıları var. Türkiye’nin reis büyüklük olması uğrunda başlattığı adımları akamete uğramadan devam edecek.”

“Millete eller”

DOĞRU Öğür İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sonsuz bile Halk İttifakı olarak MHP’nin teşkilatlarıyla neva içre 2023 seçimlerine hazırlandıklarını vurguladı.

2023 seçimlerinde İzmir’bile Topluluk İttifakı’nın bir numara olacağını savunan Sürekli, “Sayın Cumhurbaşkanımızı burada birinci yapacağız. Belki 1,5 sene ilk bu iddiayı ortaya koyduğumuzda değişik bakılıyordu. İddiamıza çok yaklaştık ve gerçekleştiriyoruz. İnanıyoruz ve başaracağız. Onlar sahada yok ihvan. Seçme yaklaştığı için arada bir kaynak veriyorlar. Onlar milletin içre olamazlar. Çünkü milletin bağrından mevrut tıpkısı yapıya sahip değiller. Millete yabancılar.”

Sonsuz, 2024 seçimlerinde Halk İttifakı’nın yerelde nüfuz olacağına inandığını sözlerine ekledi.

Toplantıya katılan YANLIŞSIZ Tümen İzmir Mebus Ceyda Bölünmez Çankırı bile Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Çap Bahçeli’nin herkese ve teşkilatlara kat sayı tıpkı itilaf yürüttüğünü söyledi.

2023 seçimin önemine değinen Çankırı, “Çünkü geleceğimiz amacıyla çokça cesim. Teşkilatlarımızın uyumu çok mühim ve cemi Türkiye’da olduğu kadar İzmir’bile üstelik bağlantı ve el birliği içerisinde himmet yürütüyoruz. Bizler inşallah 2023’te bu zaferi bilcümle gelişigüzel kutlayacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Daha sonradan basına mecbur gerçekleştirilen toplantıda seçime yönelik planlamalar, teşrikimesai ve yapılacak çalışmaların ele alındığı öğrenildi.

Toplantı sonunda MHP ve AK Fırka kaymakamlık başkanları “El-Kılıç Gelgel Harekatı”nda vazifeli askerlere asker selamı gönderdi.

Share: