MÜSİAD İzmir’den şerif topraklara umre ziyareti

Bağımsız Milletvekili Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesinden 120 kişilik yıldız bilimi, lahut topraklara umre ziyareti yaptı.

Mutlak Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, üyeler ve ailelerinin de katılımıyla 5 günce umre ziyareti düzenledi. Bu çerçevede Komutan Bilal Saygılı’nın de aralarında bulunduğu 120 nefis gök bilimi, mübarek topraklara anbean ziyaretler yaptı.

Düzenlenen umre programı ile ilişik değerlendirmede mevcut MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Hürmetkâr, “15-20 Kasım tarihlerinde İzmir’den mukaddes topraklara 120 şahsiyet bire bir yıldız bilimi ile seyahat yaptık. Üyelerimizin aileleri ile gelişigüzel katıldığı umre programımızı henüz bile düşündürücü arkaç getirip zenginleştirerek, İzmir Müftülüğümüzün koordinasyonunda on üç yetim ve ailesi ile gelişigüzel gerçekleştirdik. Salı haset Medine-i Münevvere’üstelik, Mescid-i Nebevi, Kabr-i Bahtiyarlık ve Cennet’ül Ölümsüz selamlaması ile başlayan yolculuğumuzda, Uhud Şehitliği, İki Kıbleli Mescit, Trap harbinin akıntı ettiği mevzi ve Kuba Mescidi’ne konuşma turu ve Cennet’ül Payidar’üstelik sahabi kabirlerini ziyaretler yaptık. Perşembe günü umreye rey ederek Mekke’ye Haremi Şerif’e geldik ve umre ibadetimizi hâl ettik. Cumartesi günü Mekke civarındaki Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina, iblis taşlama mahalleri, Aydınlık Dağı, Cennetülmala Mezarlığı ve Cin Mescidi’ne ziyaret turu yaptıktan sonraları, alışveriş akşamı Cidde üzerinden İzmir’e döndük” dedi.

Saygılı, şöyle bitmeme etti:

“İslam dünyasının kalbi olan Medine ve Mekke’bile altı dönem dolu meşbu süren programımızda Rabbimizin hümayun beldesi Hz. İbrahim’in (S.A.V.) meskenine, elçisi Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V.) yurduna konuk olduk. Elçi Efendimizin (S.A.V.) yaşadığı yerleri görebilmenin, Ashap-i Kiramın hisleriyle doymanın, Beytullah ile kucaklaşmanın, Müslüman kardeşlerimiz ile alay malay tapınma etmenin benzersiz duygusunu yaşadık. Çok fena hâlde tıpkı takım ile bereketli topraklara ziyaretimiz, ibadetlerimiz, sevinçli anlarımız ile huşü ve huzurla yolculuğumuzu sağ salim uyanık bulunuyoruz elhamdülillah. Rabbim umremizi mebrur, sayımızı meşkür ve ibadetlerimizi kullanılan, dualarımızı akseptans eylesin inşallah.” – İZMİR

Share: