Zonguldak’ta bora nedeniyle Ilıksu Deresi taştı

Zonguldak’ta boğanak nedeniyle Ilık su Deresi’nin taşması sonucu araçlarında ve gelişim yerlerinde yatık kalanların yardımına ekipler yetişti.

Kentte iki gündür hareketli olan bora sebebiyle Kozlu ilçesi Ilıksu Esenköy Mahallesi mevkisindeki Ilıksu Deresi’nin su seviyesinin yükselmesi sonucu şiddetli meydana geldi.

Derenin taşması sonucu bazı hareket yerleri sular altında kaldı. Araçlarında ve hisse senedi yerlerinde çevrik kalan kestirmece 20 güç, AFAD, itfaiye aracı ve belediye ekipleri ile vatandaşlar yoluyla kurtarıldı.

Vali Tutulmaz, bölgede incelemelerde bulundu

Bu arada bölgeye gelerek incelemelerde bulunan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, ekiplerden hikmet aldı.

Bölgede düzenlilik önlemi düz bitirmiş ekipleri, açkı geçişine izin vermiyor.

Derenin bulunduğu alanda tıpkısı restoranın işletmeciliğini işleyen Değer Kısık, gazetecilere, suyun geleceğini anladıkları dakika araçları kaldırarak tedbir aldıklarını söyledi.

Yoğun, olayı kazasız belasız atlattıklarını dile getirerek, “Kimsenin burnu kanamadı. Müşterileri eğin kata çıkardık. Bıraksak yolda kalma ihtimalleri vardı. Araçlarını ve kendilerini güvenli yere aldık. Açıkgöz birlikte iyi olsun tahliyelerine koruyucu oldu. Yıllardır yaşadığımız amacıyla ne üzere önlemler almamız gerektiğini biliyoruz.” diye konuştu.Share: