Zelenskiy: Rusya asla bizi kırmanın benzeri yolunu bulamadı ve banko bulamayacak

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ülkesinde Rusya’ya cebin savaşın yekpare 9 aydır sürdüğünü hatırlatarak, “Rusya asla bizi kırmanın bire bir yolunu bulamadı ve kesinlikle bulamayacak.” dedi.

Zelenskiy geceleyin saatlerinde sosyal paylaşım hesabından paylaştığı görüntülü mesajıyla ulusa seslenerek, Rusya-Ukrayna savaşının kamu 9 aydır sürdüğünü belirtti.

Zelenskiy, Rusya’nın güzeşte ilkin olanaksız için akıbet dönemlerde Ukrayna’daki eleştiri enerji altyapılarına yönelik gerçekleştirdiği bunaltıcı füze saldırıları sonucu büyüklük genelinde cümbüş ve içmece suyu sorunlarının şimdiye kadar sürdüğünü aktardı.

İçme suyu hizmeti açısından sunma bati sorunların Kiev, Kirovograd, Dnipro, Lviv, Poltava ve Harkiv bölgelerinde yaşandığına dikkati çeken Zelenskiy, 15 bölgede ise halka faaliyet verilmesinde zorlukların yaşandığını kaydederek, “Restorasyon çalışmalar cümle çevrim süresince bitmeme etti.” dedi.

Cephede ilerlemeye hazırlandığımız yönler var

Cephedeki kavga faaliyetlerine değinen Zelenskiy, biraz noktada Acımasız saldırıları liyakatli aynı şekilde kafasız püskürttüklerini belirterek, “Adamlarımız cesurca savunma yapıyor. Ayrıca ilerlemeye hazırlandığımız yönler var.” şeklinde konuştu.

Acımasız ordusunun sahada sıfır olduğunu savunan Zelenskiy, cephedeki başarısızlıktan ufuk Rus güçlerinin Ukrayna’da sivil ve erke altyapılarına saldırmaya başladıklarını tabir ederek, şunları kaydetti:

“Bu tür bire bir yıldırı, Moskof ordusunun Herson bölgesinden bakmak zorunda kalmasından bir anda sonraları başladı. Bu, kaybedenlerin intikamıdır. Pekâlâ savaşacaklarını bilmiyorlar. Şimdilik yapabilecekleri yegâne madde terör estirmek.”

Rusya’nın, 9 aylık tıpkısı proses süresince Ukrayna’ya alın cephede ayrımsız başarıyı elde edemediğini nâkil Zelenskiy, “Siz ve ego dokuz kamer boyunca degaje yetenekli tıpkı savaşa katlandık. Rusya asla bizi kırmanın tıpkı yolunu bulamadı ve bulamayacak.” ifadelerini kullandı.

Share: