MEB, 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü zımnında 81 ilden gelen öğretmenleri ağırladı

Milli Terbiye Vekil Yardımcısı Radyatör Aşkar, Sarıklı Ajanda Ormanı ve Şehitlik Anıtı’nın bugün açılmasının eğitim bilimi tarihine ayrıksı tip yazıldığını söyledi.

24 Kasım Öğretmenler Haset nedeniyle 81 ili temsilen gelen sarıklı ve martir öğretmelerin yakınları, Milli Eğitim Bakanlığınca Gölbaşı Vilayetler Evi’nde onurlarına sunulan yemekte tıpkı araya geldi.

Milli Eğitim Bilimi Icra Vekili Yardımcısı Radyatör Aşkar, burada yaptığı konuşmasına, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer namına öğretmenleri selamlayarak başladı.

Öğretmenler Günü’nün yıllardır coşkuyla, heyecanla kimi vakit da hüzünle kutlandığını ve bu yılki Öğretmenler Günü’nün ise çokça farklı olduğunu ifade fail Aşkar, şöyle konuştu:

“Bir öğün gelişigüzel şeyden evvel Türkiye’nin temsili burada. Siz, alım duyduğumuz kızıl öğretmenlerimiz 81 ilden öğretmenlerimiz, hepiniz buradasınız ve sizlerle gelişigüzel koyulmak, benim üzere çok değer donör. Ayrıca canımız, ciğerimiz öğretmenlerimizin kızıl aileleri sizlerle alay malay koyulmak dahi haddinden fazla değer verici. Ama bunların ötesinde bu sene başka benzeri şeye de imza attık. Zaman, Sarıklı Hatıra Ormanı ve Şehitlik Anıtı’nı dahi açtık. Onun üzere 24 Teşrinisani 2022 bence yetişek tarihine apayrı tür yazıldı. Bu tarihi tek şekilde unutmayacağız.”

Aşkar, konuşmasında, eksper ve başmuallim olan öğretmenleri da kutladı.

Etkinliğe katılan öğretmenlere Milli Terbiye Nazır yardımcıları Aşkar ve Nazif Yılmaz tarafından değişik hediyeler verildi.

Bu arada, henüz geçmiş katılacağı duyurulan Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer, pahal programı nedeniyle aşındırmak programına katılma etmedi.

Share: