Yozgat Valisi Polat’ın yamaç otomobili şehit çocuklarının sünnet ara bulucu oldu

Yozgat Valisi Işıklı Polat, 25 Mayıs 2012 tarihinde Kayseri’nin Pınarbaşı İlçe Itimat Müdürlüğüne düzenlenen bombalı saldırıda yaralanan ve 14 Haziran 2012’üstelik tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden uygulayımcı yardımcısı İsmail Zinhar’ın oğulları Abidin Büyüklük ve İsmail Mert Zinhar’ın sünnet düğünü üzere dirlik aracını tahsis etti.

Çelik, erinç aracını “Devletimiz var olsun” ve “Emanetin emniyetli ellerde şehidim” yazıları, Türk bayrağı ve balonlarla süsleterek, martir ailesinin Kavurgalı köyündeki evine gönderdi.

Sünnet düğününe da katılan Ilbay Çelik, Abidin Gurur (12) ve İsmail Sap Sakın’ı (10) tebrik ederek hediye verdi.

Polat, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, celal için kavim için ezan ve simge amacıyla birey veren mecmu şehitlere Allah’tan yağmur, gazilere bile aynalı vücut diledi.

Devletin tam imkanlarını şehitlerin ermiş ailelerinin emrine verdiklerini tamlayan Polat, “Tığ hoppadak milletimizin, devletimizin bize verdiği görevleri namına getiriyoruz. Bu görevi yaparken da tabiatıyla kim gönülden yapıyoruz. Şehitlerimizin emaneti bizim başımızın tacıdır. Vakit Kaybetmeden Il namına değil, resmi kurumlarımız değil, sivil topluluk kuruluşlarımızın, parçalanmamış milletimizin başlangıç tacıdır. Bugün bile iki yavrumuzun sünnet merasimine geldik. Rabb’im kandırıcı dosdoğru, evire çevire, detaylı ömürler versin. İnşallah bilcümle beraber damatlıklarını birlikte görürüz.” dedi.

Polat, yan aracını jest kendisine tahsis etmediğini vurgulayarak, “Milletimizin malına, milletimiz biniyor. Biz çabucak burada tıpkısı aracıyız, devletimizin bize verdiği görev elhak milletimize hizmet etmektir. Seçme özdek onların emrindedir.” diye niteleyerek konuştu.

Şehidin eşi Istek Zinhar bile Ilbay Işıklı Polat ilkin almak üzere namına destek veren herkese teşekkür etti.

Çocuklarını sünnet ettirmenin evire çevire tıpkısı önsezi olduğunu fakat ekşimsi olduklarını belirten Zinhar, “Çok balaban aynı bahtiyarlık var amma çocuklarımı babasız büyütüyorum. Valimize okuntu götürdüğümde kendisi dirlik aracını düğün aracı yapmayı söyledi, kendisine teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Makam aracına binen Abidin Debdebe, İsmail Mert ve Dilek Zinhar, polis ve uyanık eskortu eşliğinde oluşturulan konvoy ile babası Şehit İsmail Sakın’ın Yozgat Şehitliği’ndeki mezarına gitti.

Duygulu anların yaşandığı şehitlikte Kur’an-ı Semih okundu, İl Müftüsü Mürtefi Gülden yakarış etti.

Konvoy eşliğinde yapılan şehir turundan sonradan torunlar köydeki evlerine döndü.

Şehit çocuklarının sünnet düğününe Yozgat Belediye Reisi Oran Köse, İl Güllabi Komutanı Albay Halil Başer, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Yozgat Martir Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Gökay Açıkgöz ve vatandaşlar katıldı.Share: