Yılbaşında birlikte durmadılar! Rusya’dan Ukrayna’nın başkenti Kiev’e füzeli akın: Geberik ve yaralılar var

Rusya- Ukrayna savaşı yılbaşında üstelik bitmeme etti. Rusya, yılbaşına saatler kala Kiev’e füzeyle saldırdı. Saldırıda hayatını kaybedenlerin olduğu belirtilirken, 20’den fazla emanet yaralandı.

SİVİLLER MERAM ALINDI

Saldırının peşi sıra akşam ezanı saatlerinde Telegram hesabından videolu tasavvur paylaşan Ukrayna Kerem Başkanı Volodimir Zelenski, kaba açıklamalarda bulundu. Rus ordusunun Ukrayna’ya yine füze saldırısı düzenlediğini tamlayan Zelenskiy, sivillerin garaz alındığını söyledi.

“KİMSE BUNUN İÇİN SENİ AFFETMEYECEK”

Olayı “yıldırı saldırısı” diyerek niteleyen Zelenskiy, “Maatteessüf birey kaybı var. Bu zümre saldırılar için buyruk verenler ve bunları uygulayanlar affedilmeyecekler.” ifadelerini kullandı. Saldırılardan Rusya lideri Putin’i sorumlu markajcı Zelenskiy, “Dünyada kimse bunun için seni affetmeyecek. Ukrayna asla affetmeyecek.” dedi.

ESİR TAKASI

Öte yandan Zelenskiy, bugün Acımasız tarafıyla esasen tutsak takası yapıldığını, tutsak değişimi sayesinde 140 Ukraynalı askeri personelin daha evlerine döndüğünü belirterek, “Toplamda 1596 Ukraynalı ayvaz ve avrat, 24 Şubat’tan bu yana evlerine döndü.” bilgisini verdi.

Share: