YANLIŞSIZ Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana’da konuştu Açıklaması

AK Parti Umumi Komutan Yardımcısı ve Öğür Sözcüsü Ömer Çelik, “Biz diyoruz ki misil haritamız nettir, Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. YANLIŞSIZ Fırka’üstelik ‘Yanımda mısınız, değil misiniz’ diyerek yoklama bulunmayan. DOĞRU Fırka sağlıklı ayakta. Türkiye’da, sahanın seçme durumunda Cumhur Reisi’mızla öğün yürümeye devam ediyoruz.” dedi.

Polat, Yüreğir Ekin Merkezi’nde planlı YANLIŞSIZ Fırka Adana İl Başkanlığı İl Enformasyon Meclisi Toplantısı’nda, partisinin balaban bire bir familya olduğunu söyledi.

Siyasi hareketin YANLIŞSIZ Fırka Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde dünya markası olduğunu dile getiren Polat, yaptıkları işlerle hava duyduklarını belirtti.

Gençlik deyince akıllarına yorulmamanın, bilcümle engellerin konusunda cesurca yürümenin ve hiçbir şeyden korkmamanın geldiğini anlatan Çelik, “Bu açıdan baktığımda, DOĞRU Öğür’nin en genci Recep Tayyip Erdoğan’dır. Allah’ın izniyle, milletin desteğiyle tıpkısı öğün elan önümüzdeki dönüş Türkiye’nin başına çokça zinde tıpkı Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan’ı getireceğiz. Türkiye’yi bilgisizlik, gençlerin enerjisi, cesareti yönetmeye devam edecek.” diyerek konuştu.

“Herkesin genişlik çok ahbaplık etmek istediği reis Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Dünyada enerjiden hububat krizine kadar birçok konuda sorunlar yaşandığını tamlayan Polat, şöyle bitmeme etti:

“Dünyanın bir nice durumunda bu krizler karşısında bir nice devlet hazırlıksızken Türkiye, ne büyüklüğünde mücehhez olduğunu gösteriyor. Şu anda Şanghay Beşlisi’ne da Konfedere Milletlere da katıldığınızda sunma kilit aktör Türkiye’dir. Herkesin arz haddinden fazla görüşmek istediği lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ukrayna acun tahılının haddinden fazla balaban bir bölümünü üretiyor. Şayet bu hububat dünyaya ulaştırılmasaydı türlü yerlerde çetin açlık krizleri ortaya çıkacaktı. Cumhur Reisi’mızın inisiyatifiyle, Ukrayna tahılının dünyaya ulaştırılması amacıyla bu uyuşma sağlandı. Ardı Sıra şimdi Acımasız tahılının üstelik dünyaya ulaştırılması için değişik girişimler devam ediyor. Birkaç dolaşma ilk Konfedere Milletlerdeydik. Dünyada sunu çok görüşülmek istenen, fikirlerine arz çokça başvurulan liderin Cumhurbaşkanı’mız olduğu bire bir misil henüz ortaya imdi. Bilcümle bu resim, bizim zat siyasal hareketimiz açısından işlerimizi çok daha bol yapmamız, Türkiye’yi bazen çıkmazlara gelmek, boş işlerle uğraştırmak isteyenlerin ayırmak istediklerine cevaz etmememiz gerektiğini gösteriyor.”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Çelik, şunları söyledi:

“Takkadak Türkiye’birlikte değil dünyada üstelik görüşüne yer haddinden fazla başvurulmak maksut, ortaya koyduğu diplomatik takat sınırı en haddinden fazla ölçüm gören emanet Reisicumhur’mızken dün karşımızdakilerin halini gösteren tıpkısı gelişme yaşandı. Altılı Ganyan masanın mensuplarından CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, tuttu bire bir mesaj yayınladı. Öz partililerine dedi ki ‘Sizleri tatmak, yakalamak istiyorum. Yanımda mısınız, değil misiniz?’ Bir siyasi parti umumi başkanının kişi tümen mensuplarına ‘Yanımda mısınız, değil misiniz’ diye bakınmak zorunda kalması ne iri bire bir zaaftır, açmazdır. Aradan bu büyüklüğünde antlaşma eski bibi benzeri politik partinin umumi başkanı ‘Yanımda mısınız, değil misiniz’ diyerek istifham soruyor. Onların bile gelişigüzel biri ilkokulda istimzaç verir kadar ‘Yanındayız’ diye tweet atmaya başlıyor. Ihvan bu tırnak, baş bezi kontrolü, istimzaç ita işleri eskiden ilkokullarda vardı. O işler orada kaldı. Aynı siyasi parti umumi başkanı sokaklarda yürüdüğü zaman insanların teveccühünü denemek, zat siyasal partisinin mensuplarının ‘Benim yanımda mısınız, değil misiniz’ diye niteleyerek yoklamasını ahzetmek zorunda kalıyorsa bu ülke, yöntem ve doğru bire bir siyasi parti üzere acizliktir. Cumhur Reisi’mız ise Türkiye’nin sokaklarından, bölge ülkelerinin sokaklarına, oradan Central Park’a kadar yürüdüğü devir nasıl aynı bağ gördüğüne hepiniz şahitsiniz.”

Polat, cumhuriyet altını tarihinin yeryüzü balaban içtimai hane projesinin açıklandığını anımsatarak, projeye referans sayısının yavaş yavaş arttığını söyledi.

-“Sonuna büyüklüğünde Mavi Vatan’a topluluk çıkacağız”

Cumhur Reisi Erdoğan’ın katılımıyla Abdülhamid Eğlek Sondaj Gemisi’nin Mersin’den uğurlandığını hatırlatan Çelik, Gün Doğusu Akdeniz’üstelik, Gökçe Vatan’da bütün gaz, petrol taharri çalışmalarının balaban ayrımsız başarıyla devam ettiğini dile getirdi.

Bütün bunların YANLIŞSIZ Öğür’nin ortaya koyduğu eskimemiş Türkiye vizyonunun, Türkiye’yi özlük kazanımlarına kavuşturma iradesinin neticesi adına ortaya çıkan bire bir tabela olduğunu vurgulayan Polat, şöyle devam etti:

“Bunlar geçmiş 50 senede niçin gerçekleşmedi? Karşımızdakilerin bu kazanımlar için planı, projesi nedir? Onların bir tane aynı planı ve projesi var, bütün bu çalışmaların rafa kaldırılması. Cumhurbaşkanı’mız ‘Semavi Yurt’dan taviz vermeyeceğiz’ dediği, Mavi Vatan’dan ödün vermemenin arkasına ateş parçası tıpkısı politik egemenlik koyduğu devir pekâlâ tıpkısı patırtılı geliyordu Cumhuriyet Umum Partisinden? ‘Gökçe Yurt geçmek çok maksimalist tıpkısı davranıştır. Başkalarının nezdinde bizi agresif kendisine gösterebilir.’ Böyle aynı husus fakat Yunan parlamentosunda söylenebilecek ayrımsız sözdür. Bunu CHP mebus söylüyor. Sözde, ‘Gökçe Yurt konusundaki tavizsizliğimiz bizi saldırgan duruma götürebilirmiş.’ Halbuki biz hangi diyoruz? Ne kimseye verecek tıpkı çakıl taşımız, ne Mavi Yurt’dan verecek bire bir damla suyumuz var. Sonuna büyüklüğünde Mavi Yurt’a ehil çıkacağız.”

-“Kez haritamız nettir, Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Çelik, “altılı masa”yı eleştirerek, “Evvel, altılı ganyan masada 66 modül ses çıkıyor, bunların aynı azaltılması, milletin anlayacağı ayla getirilmesi lazım. Biz Halk İttifakı yerine ne diyoruz? Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, türe ve menfaatlerinin korunması için var gücümüzle, gayretimizle çalışmaya bitmeme edeceğiz. Tığ diyoruz kim misil haritamız nettir, Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. SELIM Parti’üstelik ‘Yanımda mısınız, değil misiniz’ diyerek yoklama yok. YANLIŞSIZ Tümen metin ayakta. Türkiye’birlikte, sahanın rastgele yerinde Reisicumhur’mızla yol yürümeye bitmeme ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in Türki paylaşımı

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in, Türk halkının düşmanı değil, komşusu olduklarına dair paylaştığı Türki tweeti da değerlendiren Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Palikarya Başbakanı Türkçe bire bir tweet atmış. ‘Tığ sizin düşmanınız değiliz, Türkiye ile iyi komşuluk ilişkileri geliştirmek istiyoruz’ diyor. Şu doğrudur, sizin açınızdan bilmeyiz ama biz, Türkiye namına tek komşumuzu düşmanımız adına görmüyoruz. Herhangi Bir antlaşma barıştan, sulh doğrultusunda hareket etmekten yana olduğumuzu beyan ediyoruz. Düpedüz Miçotakis Türkiye’ye geldiğinde Cumhur Reisi’mız kendisine şurası söyledi, ‘Başka ülkelere gidip üstelik aramızdaki sorunların arasına sokmayın, gelin bu konuları düet görüşelim.’ Miçotakis hangi dedi? ‘Ben buna katılıyorum ve daha çok bu şekilde gideceğiz.’ Aynı müddet sonra ne oldu? Amerikalı Kongresi’hangi gidip Türkiye’ye düşmanlık anlamına gelebilecek, akıbet basamak sıkıntılı ve korkak tıpkı istişare yaptı. Demincek dahi tutmuşlar uçaklarımıza, gemilerimize çevrik adına tacizlerini bitmeme ettiriyorlar. Türkiye balaban tıpkı diplomatlık, sulh devletidir. Türkiye’nin barıştan yana olan iradesiyle gelişim tutanlar değme antlaşma kazanırlar. On Paralık kimse bile Türkiye’nin gücünü bakmak kabilinden her hatalı işin içerisine girmesin. Türklerin, bizlerin, kişmiri, çekicilik, Mavi Yurt’ımız bahis konusu olduğunda nasıl kararlı olduğumuzu tarihe sorsunlar.”

Teşkilatların şimdiye kadarki çalışmalarının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 2023 amacıyla verilen sözün garantisi olduğunu kaydeden Polat, Halk İttifakı’nın hep unsurlarıyla, ülkeyi kaosa sürüklemek, dingildeklik fotoğraflamak, kazanımlarını tehlikeye atmak isteyenlere tek şekilde cevaz etmeyeceğini söyledi.

-“Altılı masa adaylarını haziran seçimlerinden bilahare açıklayacak”

“Altılı Ganyan masa”nın adayını açıklamamasına değinen Polat, “Altılı Ganyan masa adaylarını açıklamasalar da ben hangi ahit açıklayacaklarını biliyorum. Sizinle paylaşmamı gerek misiniz? Benim tahminime bakarak onlar, altılı masa adaylarını haziran seçimlerinden sonradan açıklayacak.” diye konuştu.

Polat, milletin desteğiyle tıpkısı ahir seçimde Cumhurbaşkanının Recep Tayyip Erdoğan, Meclisteki genişlik hayatiyetli grubun de Cumhur İttifakı olacağını kaydetti:

Toplantıya SELIM Öğür İl Başkanı Mehmet Ay, mülk ve ilçe teşkilatlarının yöneticileri ve partililer katıldı.Share: