ARKADAŞINI TAFSILATLI NAMLULU TÜFEKLE VURDU, ‘BENİ DÖVDÜĞÜ İÇİN SIKTIM’ DEDİ

ADANA’birlikte Ferman Atli (22), husumetli olduğu arkadaşı Sinan Y.’yi (26), oturduğu kahve uzun namlulu tüfekle kolundan vurarak yaraladı. Polisin operasyonuyla yakalanan ve ifadesinde “Beni dövdüğü üzere sıktım” diyen Atli ile hareketli için kıraathaneye gelişigüzel gittiği belirlenen Ayar Turan (25) tutuklandı.

Olay, 20 Eylül haset saat 16.00 sıralarında Yüreğir ilçesi Kozalak Mahallesi Erinç Caddesi’nde meydana geldi. Sabah saatlerinde evden ayrılan Sinan Y., arkadaşlarıyla buluşup, mahalledeki kıraathaneye gitti. Arkadaşlarıyla oturduğu sırada otomobille gelen iki şüpheliden biri, Sinan Y.’ye ayrıntılı namlulu tüfekle biberli açtı. Silahtan çıkan kurşunlar duvardan sekip, Sinan Y. ile olayla ilgisi sıfır Mutlu A.’nın (28) kollarına çıkacak etti. Şüpheliler, silahlı saldırının peşi sıra otomobile binerek olay yerinden kaçtı.

Kıraathanedekilerin ihbarı konusunda fenomen yerine polis güçleri ve keyif ekipleri irsal edildi. İlk müdahaleleri yapılan yaralılar, ambulansla Adana Kent Terbiye ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Sinan Y. ile Mutlu A.’nın afiyet durumlarının dolgunca olduğu öğrenildi. Cinayet Bölüm Amirliği ekipleri ise kaçan şüphelilerin yakalanması için say başlattı. Bölgedeki düzenlilik kameralarını inceleyici ekipler, şüphelilerin Buyuru Atli ile arkadaşı Ölçü Turan olduklarını belirledi. Silahlı saldırıyı gerçekleştirenin, Ferman Atli olduğu belirleme edildi.

Yapılan çalışmada Atli’nin bir müddet önceki içki içtiği arkadaşı Sinan Y. ile tartıştığı, sâdır kavgada üstelik darbedildiği belirlendi. Atli’nin o günden bu yana Sinan Y.’ye antagonizm beslediği öne sürüldü. Ekipler, 19 Mayıs Mahallesi’ndeki benzeri evde saklandıkları belirlenen şüphelileri, operasyonla yakaladı. Evde yapılan aramada, olayda beğenilen uzun namlulu tüfek dahi ele geçirildi.

Emniyete götürülen kaknem Atli, ifadesinde, “Beni dövdüğü için sıktım. Silahı birlikte tanımadığım ayrımsız Suriyeli’den aldım” dedi.

İşlemlerinin peşi sıra adliyeye sevk edilen Ferman Atli ile Porte Turan çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.Share: