Twitter yönetimi: Tahrip asılsız

Twitter’ın avukatı William Savitt marifetiyle Elon Musk’ın avukatı Mike Ringler’e gönderilen 10 Temmuz günlü konuya ilişik mektup, ESIR Söylenegelmiş Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan ihbarname sonucu kamuoyuyla paylaşıldı.

söz konusu mektupta, Musk’ın anlaşmayı feshinin ‘geçersiz ve haksız’ olduğu, inikat kapsamındaki yükümlülüklerin reddedildiği anlamına geldiği belirtildi.

Twitter’ın itilaf kapsamındaki yükümlülüklerinin hiçbirini ihlal etmediği vurgulanan mektupta, anlaşmanın yürürlükte olduğu aktarıldı.

Mavera yandan, Musk’ın 44 bilyon dolarlık satın alma anlaşmasını bozma kararı sonrası Twitter’ın hisseleri haftanın ilk işlem gününde kaba düşüş gösterdi. New York borsasında TWTR koduyla prosedür gören şirketin hisselerinde yaşanan kayıp yüzdelik 11’i aştı.

Musk’ın anlaşmayı fek etmesi konusunda Twitter, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ı ülkü etmesi amacıyla Wachtell, Lipton, Rosen & Katz LLP ile anlaştı.

Firma, özellikle bu nev davalarda uzmanlığı ile öne çıkarken Delaware duruşma sistemiyle da bağlantıları olduğu biliniyor.

Musk, Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP tarafından düzen edilecek. Ahbaplık firması, 2019 yılında milyarder amacıyla bir bühtan davasını kazanmıştı.

Twitter ülkü açıyor, Elon Musk kolpo geçiyor

 

Twitter çalışanlarının Musk’ın nakız kararıyla ilgilendiren konuşması yasak

 

Twitter, Musk üzere yasal prosedür başlatıyor

 

Elon Musk, Twitter’dan vazgeçti

 

Share: