Twitter dava açıyor, Elon Musk dolma geçiyor

Bloomberg’mağara haberine göre; Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık anlaşmayı fek etmesi üzerine Twitter, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ı sav etmesi üzere Wachtell, Lipton, Rosen & Katz LLP ile anlaştı.

Firma, hele bu tür davalarda uzmanlığı ile öne çıkarken Delaware murafaa sistemiyle üstelik bağlantıları olduğu biliniyor.

Musk, Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP tarafından katakulli edilecek. Ahbaplık firması, 2019 yılında milyarder üzere bir iftira davasını kazanmıştı.

TWITTER’DAN AÇIKLAMA: “MAHKEMEDE KAZANACAĞIZ”

Twitter yönetim kurulu Cuma haset yaptığı açıklamada, galiba denk ve şartlarda süreci tamamlamayı üstenme ettiğini ve anlaşmayı uygulamak amacıyla kanuncu işlem başlatacağını söyledi: “Mahkemede galip geleceğimizden eminiz.”

Musk’ın serencam haftalardaki itirazı, platformdaki yapmacıklı hesapların sayısını kararlamak amacıyla beğenilen veriler ve yöntemler üzerine oldu. Avukatları, Musk’ın şu asıl kadarki analizinin, Twitter’ın mali raporlarındaki açıklamalarının aksine, bot hesapların yüzdesinin yüzdelik 5’deri az çok yüksek olduğunu gösterdiğini tez ediyor.

ELON MUSK, TWITTER’DAHI TWITTER İLE SÖZ ETTİ

Twitter’ın sorun küşat haberlerinden bilahare Elon Musk birlikte yüz içtimai medya platformunda şirketin bu kararı ile orostopolluk güzeşte tıpkı bicik yayınladı.

HUKUK UZMANLARI YORUMLADI

Hususiyet uzmanları ise, Musk ve Twitter arasındaki süreci yorumlarken bütün olasılıkları değerlendiriyor.

Kâh uzmanlar, Musk’ın anlaşmayı nakız ederken 1 milyar dolarlık hasretlik ücreti birlikte dahil görünmek üzere muhteşem benzeri yasal mücadeleyle yüz yüze olabileceğini söylüyor.

Bazıları ise 16 yaşındaki sosyal medya şirketinin Musk’a cebin işlek benzeri yasalı davası olduğunu, fakat detaylı benzeri kanuncu kavga namına yeniden konuşma yahut anlaşmayı yeğleme edebileceğini belirtiyor.

Jefferies analisti Brent Thill borsadaki düşüşe dikkat çekerek, “Konvansiyon olmazsa, hissenin 23,5 dolardan taban bulduğunu kaldırmak bizi şaşırtmaz” dedi.

Twitter çalışanlarının Musk’ın tahrip kararıyla ilişkin konuşması haram

 

Twitter, Musk üzere yasalı muamelat başlatıyor

 

Elon Musk, Twitter’dan vazgeçti

 

Share: