Trabzon’da, “2022 Ata Yahşi Lehçe Ligler 11. Kesim 2. Hamle Müsabakası” düzenlendi

Trabzon’da, “2022 Ağababa Yahşi Lehçe Ligler 11. Kesim 2. Kadem Müsabakası” kombinasyon edildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yarışlar İl Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğü ile Triatlon Federasyonu hareket birliğinde Trabzon’da ilk kez düzenlendi.

Müsabakaya Trabzon’un yanı sıra Giresun, Rize ve Gümüşhane’den 9 kategoride 90 sporcu katıldı. Yarışma 400 metre yüzme ve 2 bin 400 metre koşun branşlarıyla sona erdi.

Etkinliğe Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Saz Şairi Çetiner, Ortahisar Cahillik ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Kurt ile federasyon temsilcileri katıldı.

Müsabakada, M1 Rical kategorisinde birinci Furkan Külekçi, ikinci Göktuğ Özkaya, üçüncü Ulvi Etka Polat, M1 Kızlar kategorisinde birinci Eslem Eynur, ikinci Özden Alemda ve üçüncü Ecem Şımarıklık Geçek oldu.

M2 rical kategorisinde bir numara Mualla Aziz Delimsirek, ikinci Recep Metehan Kucak, üçüncü Osman Avcı, M2 Kızlar kategorisinde birinci Ecrin Su Başoğlu, ikinci Kaynak Yüksekdağ, üçüncü Asya Yüksekdağ, M3 Erkekler kategorisinde ise bir numara Iyilik Kahraman Memiş, ikinci Soyluluk Ataman, üçüncü Yusuf Yiğit Polat, M3 Kızlar kategorisinde birinci Ece Aktürk, ikinci Sıla Düz ve üçüncü bile Zeynep Öney oldu.

Yıldızlar yarışında erkeklerde Gürkan İbrahim Su, kızlarda ise Ceren Çiçek birinciliği elde etti. Aranjman, ödül töreni ile sona erdi.

Share: