Kılıçdaroğlu: Devleti Soyan Danışman mı Evet? Erdoğan Ne Konuşmuyor? Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Müşavir seçiyorsun, neye bakarak seçiyorsun. Malı götüren danışman mı olur Tanrı aşkına. Devleti soyan danışman mı evet? Neden konuşmuyor? Erdoğan neden konuşmuyor? Bunları neden vermiyor mahkemeye. Hangi gerekçe ile vermiyor” dedi. Kılıçdaroğlu, TÜİK’in açıkladığı şişkinlik verilerine ilgi çekerek, AKP ve MHP’ye “Peki bu hangi? Hadi ENAG’ı diyelim kim tartışıyor o kanat. Kendilerine Cumhur dedikleri kanat tartışıyor, ‘ENAG verileri akla yatkın değil’ diye. Bu TÜİK nedir Allah aşkına” diye niteleyerek sordu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, FOX TV’bile Nüans Saat programında bu sabah İlker Karagöz’ün konuğu oldu. Kılıçdaroğlu, Karagöz’ün gündemdeki sorularına şu yanıtları verdi:

“BAHÇELİ HANGI DER ÖNEMLİ DEĞİL. ‘BUGÜN AZ YİYENLER, YARIN ÇOK YİYECEK…’ İTİRAF EDİYOR YANİ.: Bahçeli hangi der muhteşem değil. Elini taşın altına koymuş birisi değil. Tek görevi var Erdoğan a bindi yüklemek. Ona biat etmiş vaziyette. Aynı partiyi aynı kişiye biat ettiremezsiniz. Yalnız harcama Erdoğan’a ‘Aldığınız kararın arkasındayız’ der. Anca diyor elhak. Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırırken bile ayrımsız şekilde oldu. Askeri hastaneler kapatılırken de bire bir şekilde oldu. Zımnında zaman birkaç yiyenler, erte çokça yiyecek. İtiraf ediyor yani. Zaman beş alti yiyen ne demektir, binlerce kısır var demektir. Eylemek geçinemiyor. ara sıra mecburen doğruları bile söylüyor. Ben öyle anlıyorum. TÜRK-İŞ’in belirlediği kıtlık sınırı 6 bin 839 teklik. Asgari ücret 5 bin 500 teklik. Kuşkusuz oluyor bu? Kıtlık sınırının altında asgari sevap. Kıtlık sınırının altında. Gitmek kim bu ülkede bütün minimum ücretli ki bu ortalama ecir oldu ülkede, kıtlık sınırının altında çalışıyor.

BİZİM İÇİN CEHENNEM, ONLAR İÇİN CENNET OLDU: Türkiye’yi ucuz pazara dönüştürdüler, bizim üzere cehennem, onlar için cennet oldu. Düşünebiliyor musunuz? Zat vatanında yurttaş adeta cehennemi yaşayacak. Pazarda, sofrada, elektrikte, gübrede her alanda. Elin oğlu ati çok düşük paralarla burada krallar kabil yaşayacak. Biz onları besleyeceğiz. Bana söyler misiniz? Cumhuriyet Altını tarihinde böyle gariplikler oldu mu? Böyle bire bir safiha ortaya çıktı mı? Bahçeli ne diyor buna?

AİLEYE SUNMA NAZIK KÖTÜLÜĞÜ YAPANLAR BUNLAR: Aynı madde daha terennüm etmek zorundayım, kusura bakmasın Bahçeli diyorum. evet yoğun verimsizlik diyerek bir fehva imdi ortaya. Koyu kısırlık. Yoksulluğu bıraktık, koyu zaruret diyerek kavram ortaya daha çok. Iri kentlerin varoşlarında yüz binler var. Evine savmak alamıyor, atıl güçsüz bu insanlar. Bu toplumda maden baronlarının dal gezdiği, bunların bile panel kuvvet aracılığıyla kolladığı düzeni yaşıyoruz tığ. Ahlak temelden sarsıldı, sülale yapısı temelden sarsıldı. Bunlar sanıyorlar kim ‘Tığ aileye içtinap etmek duyuyoruz’. Yarayışlı efendim aileye yer şişman kötülüğü yapanlar bunlar. Gitsinler, açsınlar boşanma davalarına baksınlar. Evlerde geçim bulunmayan. Evlerde insanlar geçinemiyor artık. Bunlar görmüyorlar mı? Rastgele şeyi saray kabil görüyor. Saraya bakıyor, tıpkısı derinti eş var. Rastgele birisinin dört, beş maaşı var. Keyfi durumunda. Diyorlar kim ‘Herhalde Türkiye birlikte böyle’. Hakeza değil efendim. Bakın, oturun, konuşun, bu insanlar hangi olacak diyerek. En nazik acı çiftçiyi toprağa küstürmek. Çiftçiyi toprağa küstürürsen hepimiz haris kalacağız.

BUYURUN KİMSE ALMIYOR. ELİNDE KALDI FINDIK. : Çeltik, dedik kim, ’20 liralık kıymet verin’. 20 lira. Yani bir numara boy olanı. Mutedil boya diyorlar, ’18 teklik mümkün. Bunu istiyoruz diyor, akıllıca tıpkı karımız var. Biz biliyoruz, şeş kamer sonraları büyük zam ati. On Paralık değilse önümüzü görelim’. Fındıkta bile aynı tabela. 52 mi, 54 mü aynı miktar açıkladı. Buyurun, kimse almıyor. Elinde kaldı fındık. Fındıkta tıpkısı numarayız. Hakeza bire bir tablo. Fındık üretiminde tıpkısı numarayız, fındık fiyatını siz belirlemiyorsunuz, başkaları belirliyor. Başkaları dünyanın milyar dolarlarını kazanırken siz 2,5 milyar dolar da kazanmıyorsunuz.

AÇIKÇA HEYBET SOYULUYOR ŞU ANDA. GELIŞIGÜZEL ALANDA SOYULUYOR: Efendim, bu sistemi değiştireceğiz. Cenabıhak şans ederse bu sistemi değiştireceğiz. Biz oyumuz artsın atmasın bu şeyde değiliz. Türkiye doğrudan gidiyor. Türkiye’yi siftinlik ettiler. Ülkü parti sorunu olmaktan çıktı. Sav tıpkısı Türkiye sorunudur. Altı liderin benzeri araya gelmesinin ana nedeni Türkiye’nin yaşadığı sorunu aşmaktır. Türkiye’nin yaşadığı sorunu aşmamız üzere uzlaşmamız, tıpkısı araya gelmemiz lazım. Çözümü bulmamız geçişsiz. Çözümü halkla paylaşmamız geçişsiz. Devletin asetat olması lazım, devlette liyakatin olması geçişsiz. Ahlaklı bire bir yönetimin olması geçişsiz. Allah aşkına söyler misiniz? Benzeri açıklama yapıldı, kimin eli kimin cebinde galiba değil. Herkes malı götürmekle çalışır. Sistem ama. Seçime gidiyoruz, bunlar kaybedecekler, hangi götürürsek kardır. Çıplak fehamet soyuluyor şu anda. Her alanda soyuluyor. Bürokratı soyuyor, üç kağıtçı bürokratını kastediyorum. Borsa eliyle soygunlar var. Orada elhak dünyanın soygunu var. Bu soygunların konusunda gidilmiyor. Niye gidilmiyor?

BİZ SARAYIN SAVCISI İSTEMİYORUZ. CUMHURİYET SAVCISI İSTİYORUZ: Saraya sadık. Savcıya talimat verirler, dosyayı kapatın derler. Bu büyüklüğünde bayağı. Biz sarayın savcısı istemiyoruz. Cumhuriyet Altını savcısı istiyoruz. Cumhuriyet sözcüğü amme görevlileri arasında yemeden içmeden savcıya verilmiştir. Savcı Cumhuriyeti ve değerlerini korumakla yükümlüdür. Cumhuriyete ve Cumhuriyetin değerlerine yapılacak seçkin saldırıyı anket konusu ayırmak zorundadır. Yolsuzluk yapıyorlar, mızrap boranları dal geziyor… Bunu de hep vatandaşlarımın bilmesini isterim. Temas sağlık grubuna göre eroin pazarlanıyor Türkiye’üstelik. Fakire ve en zengine.

İÇİŞLERİ BAKANI ÇIKTI TELEVİZYONA, DEVLETİN TELEVİZYONUNA ÇIKTI: Türkiye hakeza benzeri tabloyu hiç yaşamamıştı, on paralık amma tek yaşamamıştı. Böyle bir tabloyu böyle bire bir ülkeye elbette yaşatırsınız ya. Yolsuzluklar, yolsuzluktan mahkum olan kim var? Kim? Bu ülkenin İçişleri Bakanı imdi televizyona, devletin televizyonuna bundan sonra, ‘Benzeri siyasetçiye seçkin kamer 10 bin dolar idrak veriliyor’. Söyleyen ego değilim, bakkal Ahmet Efendi, apartman görevlisi İsmail Kibar da değil. Kim bunu yapıyor? Ki? Ayda 10 bin dolar rüşvet aldığını belirten İçişleri Bakanı. Bu İçişleri Bakanı ayda 10 bin dolar alacak düzlük adamla ilişkin ne yaptı? Tek husus.

ERDOĞAN’IN İLGİLENMESİ LAZIM: Erdoğan’a dedim, ‘Al biraz ilgilen’ dedim. İlgi bekliyor diye. İlgilenmesi geçişsiz. 10 bin dolar vergi alan kişiyi açıklayıp, bu kişinin kimliğini ve cumhuriyet altını savcılığına dilekçe vermiyorsa, bu hayat rüşvetin ortağıdır. Bekçi. Ayrıksı olmaz elhak yani. Devleti başöğretmen dirilik rüşvetçiyi korur mu? Rüşvetçiden yana tavır alır mı?

YEMEDEN IÇMEDEN FOTOROMAN SÜLEYMAN’IN İŞİ DEĞİL, YUKARIDAN GELEN TALİMATTIR: İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi makbuz. Değişti. Vatandaşın taktiridir. Yolsuzluklar var mıydı, vardı. Dosyalar var mıydı, dosyalar de vardı. Dosyalar hazırlandı, İçişleri Bakanlığı gönderdiği müfettişleri dosyaların tamamını bize verin. Verdik, tıpkı yıldan fazla. Hangi oldu bu dosyalar? Bütünü kapatıldı. Bu vakit kaybetmeden fotoroman Süleyman’ın işi değil, tepeden gelen talimattır. Yukarından gelen talimattır.

DEVLETİ SOYAN DANIŞMAN MI EVET? ERDOĞAN NİYE KONUŞMUYOR?: Müşavir seçiyorsun, neye göre seçiyorsun. Malı götürücü müşavir mı olur Tanrı aşkına. Devleti soyan müşavir mı evet? Niçin konuşmuyor? Erdoğan niye konuşmuyor? Bunları sebep vermiyor mahkemeye. Ne esbabımucibe ile vermiyor.

TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI YİYECEKSİN. GÖRECEK, BOĞAZINDA KALACAK: Terane söyledi diye hapse atıyorsun, bilyon dolarları götürüyor. Sırtını sıvazlıyorsun. Sonra dahi kalkıyorsun bana aktöre dersi veriyorsun. Ne ahlaktan bahsediyorsun. Ne erdemden bahsediyorsun. Ne celal yönetiminden bahsediyorsun sen. Amma bu millete sözüm var benim, onların tamamının burnundan fitil fitil getireceğim. Tüyü natamam yetimin hakkı yenir mi? Tüyü natamam yetimin hakkını yiyeceksin, boğazında kalacak senin o. Görecek, boğazında kalacak. Bilyon dolarlarını ancak dışına götüreceksin, oturacaksın bunlarla keyif süreceksin. Mösyö Eksiksizlik seyretmez, yemezler.

BU TÜİK NEDİR CENABIHAK AŞKINA: Gizleyemezsiniz elhak. Gizleyemezsiniz. Enflasyonla mücadele kimin görevi? Yasaya göre denk istikrarından mesul Eşkal Bankası. Merkez Bankası kanunun dördüncü maddesi diyor kim, Dalan Bankası’nın temel görevi bedel istikrarını sağlamaktır. Yasakçı. Eşkal Bankası değer istikrarını sağlıyor mu? Forma Bankası diye bire bir banka mı var? Şu anda Dalan Bankası’nın adı banknot matbaası. Habire mal basıp piyasaya sürüyor, o büyüklüğünde. temas tedbir alıyor mu? Tek önlemi yok Minval Bankası’nın. Dünyadan haberi bulunmayan Biçim Bankası’nın. Devleti başöğretmen sevimli Eşkal Bankası kanununda kayran düzlük bu hükmü, ayrımsız kanun hükmünde kararname çıkardı, ‘Fiyat İstikrar Komitesi kuruyorum’ dedi. Kim sana bu yetkiyi verdi? Gittik Temel Mahkemesi’ne Anayasa Mahkemesi fesih etti. Bire Bir kuruma parlamentonun verdiği yetkiyi aynı birey çıkıyor bire bir sirküler ile ‘Ben orayı kapatıyorum, senden bu yetkiyi alıyorum, bu yapacak’ diyerek. Tamam onlar yaptı, bedel istikrarı sağlandı mı? Sağlanmadı. Evet bu hangi? Hadi ENAG’ı diyelim kim tartışıyor o kanat. Kendilerine Cumhur dedikleri kanat tartışıyor, ‘ENAG verileri makul değil’ diye niteleyerek. Bu TÜİK nedir Cenabıhak aşkına.

BU ENFLASYONU KİM YAPTI? MÖSYÖ EKSIKSIZLIK Mİ YAPTI?: Ayrımsız istifham elan soralım, bu enflasyonu ki yaptı? Erkek Kemal mi yaptı? Kim yaptı? Meral Bayan mı, Anne Eş mi, Mürtefi Babacan mı, Davutoğlu mu yaptı? Gültekin Satma mi yaptı? Kim yaptı bu enflasyonu? Yüzde 80-90’lara. Üretici enflasyonunu yüzdelik 150’lilere ki çıkardı? Yüzdelik 160’lara kim çıkardı? Hangi siyaset çıkardı? Biz mi çıkardık? Demin dönüp bizi suçluyorlar. Rüfeka biz devleti yönetmiyoruz. Başöğretmen sizsiniz. Size elbet yönetilmesi gerektiğini bile anlatıyoruz. Siz artık devleti yönetemiyorsunuz. Bozukluk? Malı sevk telaşı süresince oran yönetilmiyor.

“CUMHURBAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, DİĞER LİDERLER CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI” FORMÜLÜ İDDİASI: Bu tartışmalar peki. Nahiye yazarları da ülkenin aydınları üstelik bire bir şekliyle kendilerine göre bire bir şeyler yazıyor, çiziyorlar. Tığ amma kişi aramızda bu konuları hiç görüşmedik. Kişi aramızda görüşmediğimiz konular üzerine benim özel ayrımsız düşüncem, altılı ganyan masayı bağlayacak hususi tıpkısı beyin rapor etmem akilane değil. Çünkü tığ birbirimize küçümseme verdik, birbirimize kategorik olacağız.

SEÇİME HAZIRLIK VAR MI?: Tığ şu andan itibaren seçime hazırlanıyoruz. Biz seçim güvenliğini hatırlamak için hep sandıklarda memur belirledik ve eğitimini yapıyoruz şu anda. Ego sizden ayrıldıktan sonradan Giresun’a gideceğim ve halkla konuşacağım. Elan önceki Samsun’daydım. Vezirköprü, Bafra, Toprak, Amasra’evet gittim. Amasya’üstelik gençlerle oturduk, konuştuk. Kanma önderleri ile bire bir araya geldim, kanaat önderleri ile konuştuk. Onlar rastgele nev soruyu soruyorlar, tığ birlikte düşüncelerimizi ayan ve kemiksiz bire bir şekilde onlara aktarıyoruz. Zımnında toplumun her kesimi ile ısıdam ve içtenlikle bağlantı kuruyoruz. Tığ seçime çalışıyoruz gerçekte. Zira hangi yapacakları, bittabi değişmeyen alacakları birlikte belli değil. giderek seçme molekül mümkün Türkiye’üstelik.

ÜNİVERSİTELERİN KENDİ KÜLTÜRLERİ VARDIR: Tıpkısı saat sonraları Türkiye’birlikte ne olacağından kimin şeyi var. her an gelişigüzel özdek kabil. Bakın eğitim bilimi sistemini altüst ettiler, üniversiteleri perişan ettiler. Boğaziçi Üniversitesi acun çapında etkili bir üniversiteydi. Listelere, sıralamalara girerdi. Bu üniversiteyi aldılar, bakılmamış ettiler. Cebren ‘Ego seni bu makama getireceğim’. Kimsin sen hempa ya? Üniversitelerin kişi kültürleri vardır. ODTÜ’nün kuruluşundan bu yana mevrut, gelenekselleşen kültürleri vardır. Ankara Üniversitesi’nin kişi, İstanbul Üniversitesi’nin kendi kültürleri vardır. Siz bu kültüre müdahale edemezsiniz. Akıllıca değildir. Üniversiteler her soy düşüncenin özgürcesine tartışıldığı mekanlardır. Siz üniversiteyi ‘Benim dediğimi yapacak, benim gibi düşünecek’. Kapatın bütün okulları. Sen düşünüyorsun doğrusu. Diğerleri düşünmesin. Bu insanın aklını kiraya vermesi demektir. Kimesne kusura bakmasın tığ aklımızı kiraya vermeyiz.

BEN GENÇLERDEN KORKMUYORUM: Gençlerden korkuyorlar. Ben gençlerden korkmuyorum. Gençlere diyorum, ‘Sizin hayalleriniz benim hedefim olacaktır’. Gençlerin tayf kurması geçişsiz. Iyice bire bir Türkiye hayali kurması lazım. Pir bir Türkiye hayali kurması lazım. Benzeri şairimiz demiş ‘İnsan görüntü ettiği mühletçe yaşar’ diye. Siz gençlerin hayalini çaldınız ya. Bırakın eğlensin gençler, enerjilerini sanatçıları dinlerken boşaltsınlar evet. Meydana çıkmayacaksın. Oturup konuşmayacaksın. Sanatçıya gitmeyeceksin. İki pare tweet attın sabahın köründe polis basacak evini, alacak savcının önüne götürecek. Eline bilezik vuracaksın.

TOPLUMA UTANMAK GEÇILMEK İSTİYORLAR: Tirsmak, topluma utanmak geçilmek istiyorlar. Bütün vatandaşlarıma söylüyorum. Hangi partiden olursa olsun. Korkunun ecele faydası yoktur. Bunlar gidecekler. Herkesten çıdam istiyorum. Kımıldatma edeceklerdir. Gençleri sokağa koparmak isteyeceklerdir, gençler taşkınlık yapsın isteyeceklerdir. Polis Güçleri ati vuracaktır. Nedeniyle polise şunu terennüm etmek isterim. Polis arkadaşlarımız katıksız olarak amirlerinden, yöneticilerinden aldıkları talimatları namına getiriyorlar. Polis Güçleri rüfeka de bu düzenden memnun değiller.

ZOR DEĞİL KEYİFLİ BİR SEÇİM DÖNEMİ OLACAK: Ağırlık değil dörtköşe bir intihap dönemi olacak. Seçkin sandıkta bir görevlimiz olacak. Sair partilerin da görevleri olacak. Benim gençlerden beklediğim yemeden içmeden şu. Seçim haset sandığa gidin muhakkak oyunuzu kullanın. Pekâlâ. YANLIŞSIZ Partililere ve MHP’ye evvelce oy veren vatandaşlara birlikte şunu söylüyorum, sandığa gidin. Elinizi vicdanınıza koyun, oyunuzu anca kullanın. Sorgulayın, hayatı sorgulayın. Komşunuza, yakınlarınıza, çiftçiye, emekliye, birlikte oturduğunuz apartman görevlisine, evlatları üniversiteyi bitirip işsiz gezen insanlara bakın ve oyunuzu öyle kullanın. Aynı oran ayrımsız kişinin iradesine doğrulama edilemez. Devleti ayrımsız kişinin iradesine doğrulama ederseniz bugünkü tabela ortaya kazanç. Ülkü A kişisi B kişisi olmaktan çoktan hamiş. Dava cümle sorunu. Bu tümce tümce olmaktan çoktan derkenar.

BU MISIL HALKIN MODELİDİR. O NEDENLE BİZİM İTTİFAKIMIZIN HAIN MİLLET İTTİFAKIDIR: Parlamentoda bir ferman var mı? Efendim oradakileri budun seçti. Hangi kavim seçti? Liderler seçiyor değil mi?  Vatandaş geliyor takkadak altına ıstampa basıyor. Yurttaş saylav seçmiyor kim, bunu biz dahi biliyoruz. Bu rejimin ve yapının tümüyle değişmesi geçişsiz. Köken anlamda demokrasinin gelmesi lazım. Gerçeklik anlamda özgürlüğün gelmesi lazım. Demokratik standartları yükselttiğiniz andan itibaren Türkiye’nin dinamizmini göreceksiniz. Çokça kısa müddet içre adam başı dirimlik artacak, aylakçılık azalacak, insanlar rahat edecek, üretenler ürettiklerinin değerinin karşılığını alacaklar. Bizim fon ettiğimiz ve bina etmek istediğimiz düzenden muhammes çeteler, tefeciler, amme hususi işbirliği yapıp devleti soyanlar memnun mümteni. Tığ bunları biliyoruz elhak. Tığ 85 milyonun kıvançlı olacağı, kenetleneceği, Türkiye’nin büyümesi için çalışacağı bire bir modeli kuracağız. Bu misil halkın modelidir. O nedenle bizim ittifakımızın adı Millet İttifakıdır. Milleti bir arada tutmak, tehyiç etmek, milletin dinamizmini tutum, sanatta seçkin alanda abartmak. Türkiye’yi tıpkı dünya markası haline yayımlamak. Bizim asıl hedefimiz bu.

EYT’LİLERİN SORUNU: EYT’liler konusunu teferruatlı yıllardır dillendiriyorum. Çözülmesi gerektiği konusundaki düşüncelerimi bile tabir ettim. Nedeniyle bakalım. (EYT ile ilişik hazırlık var) Kesinlikle. EYT’lilerin sorunlarının kuşkusuz çözülmesiyle ilişik bire bir hazırlığımız var bittabi kim.

TAŞERONA GRUP: Kesinlikle tamamına takim verilecek. Kontratlı hoca var, ücretli sarıklı var, eylemli öğretmen var. Hangi amacıyla? Bozukluk bu ölçün ayrımlı. Tamamı kadrolu sarıklı olacak. Hoca yerde sürüklenmeyecek. Öğretmenleri saksı tacı etmeyen tıpkısı toplumun büyüme, gelişme şansı yoktur. İtibar, altın edinim şansı yoktur. Öğretmen eli öpülmesi müstelzim kişidir. Bizim evlatlarımızı yetiştiren kişidir. Türkiye’yi aydınlığa çıkaran kişidir. Siz öğretmeni elbette yerde sürüklersiniz, öğretmene bittabi ahali kaldırırsınız. Öğretmen doğruluk istiyor, hoca hak istemeyip da ki isteyecek?

Minimum ücretin altında ücretli öğretmene servet veriyorsunuz. Hatır, eseme takanak şey değil. Bunların tamamının değişmesi lazım. Devleti baştan inşa edeceğiz. Bilcümle kurumlarıyla. Çürüyen kurumlarını yeniden ayağa kaldıracağız. Çürümesine defa açan bilcümle olaylardan devleti arındıracağız.

O FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞINI DAHI ÇIKARACAĞIM ORTAYA. DEVLETİ PERİŞAN ETTİLER. BİR İPTE İKİ CAMBAZ OYNUYORDU: KHK’lılarla ilgili daha evvel grupta, ayrıksı yerlerde izah yaptım. Bire Bir, kişiyi KHK ile üniversiteden atmışsınız, bunlara Hazar Akademisyenleri deniyor. Bunların tamamını görev iade edeceğiz. Yani emanet benim kabilinden eyitmek zorunda değil ki. Özellikle üniversite hocası. Şüphesiz düşünürse düşünsün. Benim evlatlarımı gani yetiştiriyorsa münasebet üniversiteden atayım ben. İki, kişiyi almışsınız KHK ile atmışsınız, kamu görevlisi. Savcıya gitmiş. Savcı takipsizlik vermiş. Bununla ait hiçbir madde yok. Ne yapacaksınız? Savcıyı mı döveceksiniz? Müddeiumumi diyor ki, ‘Burada yanlışlık yok’. Göreve reddetme edeceksiniz. Üç, KHK’lı. Atmışsınız görevden. Müddeiumumi anket açmış. Mahkemeye vermiş, mahkeme aklanma ettirmiş, murafaa demiş kim, ‘Bunun beraat etmesi lazım kardeşim, burada ayrımsız husus bulunmayan’. Normalde göreve reddetme etmeniz gerekmiyor mu? Göreve reddetme edeceksiniz. Yoksa güç mahkum olmuşsa, o KHK değil. Bunlar KHK ile duruşma kararının bile ne olduğunu bilmiyor. Diyorum ya, devleti yönetmekten o büyüklüğünde acizler ki. Benim söylediğimi şüphesiz çarpıtabiliriz… Namevcut efendim ‘FETÖ’cüleri affedecek’ falan filan. Şurası unutmasınlar Cenabıhak felek ederse Mösyö Eksiksizlik, o FETÖ’nün siyasal ayağını üstelik çıkaracağım ortaya. Devleti darmadağın ettiler. Bir ipte iki cambaz oynuyordu. Cambazdan birisi düştü, gayrı akrobat ipin üstünde. Farklı cambaz ipin üzerinde. Onu birlikte düşüreceğiz aşağıya.

İŞİMİZ ÇOKÇA. DİYORUM EVET DEVLETİ AHLAK TEMELLİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ: Bittabi. Takkadak FETÖ’nün siyasi ayağı değil? Metal baronları var. Devleti soyanlar var, kuintet çeteler var, servetini ensiz dışına kaçıranlar var. Yoksul, fukaranın hakkını yiyenler, usulsüzlük yapanlar var. Yani işimiz çokça. Diyorum ya devleti baştan ahlak sırf baştan nesir edeceğiz. İşi erbabına teslim edeceğiz. İşi erbabına konfirmasyon etmezseniz bu olabilir değil. Biz bunu altılı masada konuştuk. Budun masasında konuştuk. O masada şeş şef üstelik devlette değim sisteminin olması gerektiğine karar aldık. Bunun altına imza attık. İşi ehline doğrulama ettiğiniz antlaşma devleti yönetenler rahat etmiş olacaklardır. Yoksa telefon açıp birlikte İstanbul’daki kupan araziyi bana bildir. Hangi demektir kupon araziyi bana bildir. Bunların tamamına serencam vereceğiz. Milleti bayındır ettireceğiz.

SEÇİM NE ZAMAN OLUR?: Doğrusunu isterseniz, benzeri erken intihap büyük olasılıkla olacaktır. Mayıs ayında vesaire. 2023’e kalır.

ALTILI MASANIN ADAYI KILIÇDAROĞLU MU?: Ona liderler değişmeyen verecek. Şeş reis aynı araya geleceğiz, değişmeyen vereceğiz. Herkesin görüşüne gocunmak duymamız gerekiyor, liderlerin görüşüne saygı duymamız gerekiyor. Tıpkı araya geldik, oturuyoruz, konuşuyoruz, dertleşiyoruz. Türkiye’nin süresince bulunduğu şerait hepimizde gösterişli rahatsızlıklar yaratıyor. Dolayısıyla benzeri araya gelip konuşmak, Türkiye’nin sorunlarını çözmek amacıyla hangi önlemleri alacağımızı, yer azından zat kurmaylarımızla bu arada sınırlamak akıbet evre kocaman. (Mansur Pahal ve Ekrem İmamoğlu adaylık denklemi ortamında mi?) Bunlar hiç konuşulmadı. Görevlerinde çalışıyorlar.

LİDERLER ORTAK MİTİNG YAPACAK MI?: O konuda da oturup konuşacağız. On Paralık gündeme gelmedi masada. Geldiği devir oturur konuşuruz.

EŞ LİSTE GÜNDEME GELİR Mİ?: Şu anda öz partimiz açısından, biz ne ilde intihabat hangi koşullarda yapılırsa Ulus İttifakı parlamentoda çoğunluğu sağlar diye niteleyerek özel bire bir çalışmamız var. Bu çalışmayı bire bir kadro yapıyor. Değişik partiler üstelik analog çalışmalar büyük ihtimalle yapıyorlar. Ama şu gerçeği bile kimsenin unutmaması lazım. Seçime giren her fırka 41 ilde seçime yutmak zorundadır, bağımsız kendisine öz logosu ile. Bu çerçevede kâh yerlerde gelişmemiş düzenlemeler türlü. tek liste ile gidilir tabii. Bu bile ancak liderler ayrımsız araya gelip, oturup durumu değerlendirip, nerelerde, belki temas birimiz değişik gireceğiz. Ihtimal rastgele birimiz eş çizgilik. Ihtimal tıpkısı parti diyebilir kim, ‘Ben hep illerde bir tane başıma zat partimin logosu ile girmek istiyorum’. Bunların hepsine istinkâf etmek göstereceğiz. Masada tartışılmadı. Amma alternatif çok. Akilane insanlarız. Geliriz, otururuz, tartışırız. Majör olan Türkiye. Türkiye’yi aydınlığa çıkarmamız lazım. Türkiye’nin rahatlaması, bölgesinde hatırlı olması lazım.

İLK YAPACAĞIM İŞLERDEN BİRİSİ: İlk yapacağım işlerden birisi üstelik rüşvetçi büyükelçileri banko Türkiye’ye şiddetli bir şekilde seslemek. İtibarı arkalamak öyle peki. Kazanç alandan sefirikebir mi peki? AK Partili kardeşlerime, MHP’ye görüş veren kardeşlerime sorayım. (İlker Karagöz: İlk yapacağım işlerden birisi diyorsunuz, karşımızda CHP Umumi Başkanı değil da böyle aslında Cumhurbaşkanı adayı…) Bu hepinizin ortak görüşü yani. Vergi düz adamdan büyükelçi olur mu? Hep dünyanın algı aldığını bildiği adamı sefirikebir nasıp ediyorsunuz.”Share: