Göksu travertenleri Giresun’un Pamukkale’si oldu

Göksu travertenleri Giresun’un Pamukkale’si oldu

GİRESUN Giresun’un Dereli ilçesinde firuze rengi ve travertenleriyle Pamukkale’yi mail “Göksu Travertenleri” ve “Gökçe Göl” günce 3 binden çok yerel ve yabancı ziyaretçileri ağırlıyor.

İlçenin Pınarlar köyünde İl Hususi İdaresi Hars ve Içtimai İşler Müdürlüğünce ölçülü proje ile Göksu Travertenlerinin esas değeri korunarak balkon şeklinde göletler oluşturuldu. Mineralli suların aktığı alandaki üslup yolları beyaz rengi alırken, göller ise turkuaza büründü. Görünüşü ile Pamukkale travertenlerini andıran Göksu Travertenleri, Mavi Göl’ün birlikte Giresun’un en çokça mülakat edilen turizm alanlarından birisi haline geldi.

Giresun İl Özel İdaresi vasıtasıyla işletilen ve günce 3 binden aşkın kişinin ziyaret ettiği Göksu Travertenlerini konuşma ücreti ise 10 TL yerine alınıyor.

Giresun turizmine Semavi Göl ve Göksu Travertenlerinin derece kattığını belirten turizmci Cengiz Fison, “Bire Bir turizm işletmecisi olarak Giresun’un tabii güzellikleri ortada düzlük kayran Gökçe Göl ve Göksu Travertenleri ayrı benzeri değer katmıştır. Genlikle turizmciler istek konusunda bu yerleri çalmak isteyenler için turlar düzenliyor. Ancak elan aşkın müzakere için tanıtım ve ant gerekiyor ayrımsız da bu turizm alanlarında çalışanların turizm eğitimi almış kişiler olması oldukça önemlidir. Eğitimli kişilerin vereceği bakım turizmi henüz birlikte yukarılara taşıyacaktır. Turizm tıpkısı hizmet sektörüdür ve hizmet memnuniyeti getirmelidir” dedi.

Göksu travertenlerinin seçkin geçen yıl henüz üstelik güzelleştiğini tamlayan İmdat Kırıcı ise, “Sabık yılda gelmiştim ancak bu yıl çokça daha fena hâlde ayrımsız kuzuluk gelmiş. Rastgele geçen sene güzelleşen henüz birlikte ilişki çekici bire bir nakız alıyor. Herhangi Bir fırsatta gelip sodalı suda akın etmek buranın güzelliğini bürümek istiyorum” ifadelerine meydan verdi.

Öte yandan Giresun İl Hususi İdaresinden yapılan açıklamada ise, ziyaretçilerin memnuniyeti amacıyla çalışmaların bitmeme ettiği, bakir soy sularla bu arada pamuk taşı alanlarının genişletildiği ve park yeri alanı etme çalışmalarının sürdüğü belirtildi.Share: