Tekirdağ yerli haberi… Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden Terbiye Desteği Projesi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ’daki öğrencilere yönelik Yetişek Desteği projesini hayata geçirdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Terbiye Desteği projesini başlattı. Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak; projeden, ilköğrenim ve ortaöğretim çağında olan martir çocukları, ebeveynlerinden birini kaybeden füru ve mânialı ayrıntılar destekten yararlanabilecek. Projeye başvuracak öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, öğrencinin kendisinin Tekirdağ’da eğleşme etmesi, martir çocukları ile yetim ve gariban çocukların ilköğrenim yahut ortaöğretim öğrencisi olması, özürlü çocukların ilköğrenim/ortaöğretim yahut MEB musaddak özel yetişek okulları ve iyileştirme merkezlerinde eğitim bilimi görüyor olması, öğrencinin alışılagelen öğrenim süresi zarfında eğitimine devam etmesi ve cesamet okulu yahut para/hususi okullarda sıfır burslu okuyor olması gerekiyor.

Eğitim Bilimi Desteği projesinden takip etmek talip öğrenciler, 10 Teşrinievvel 2022 tarihine büyüklüğünde etiket fotokopisi, mektepli belgesi, asıl ve babası sıfır çocuklar için vasi belgesi, engelli öğrenciler için engel durumunu gösterir doküman (kesim süresi halen devam eden keyif kurulu raporu veya kılavuzluk araştırı merkezlerinden alınan RAM raporu), 18 gözyaşı altı sakat öğrenciler üzere ÇÖZGER (Füru İçin Hususi Gereksinim Raporu) ve İBAN bilgisini gösterir vesika ile ALO 153 çağrı merkezi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hizmet binasına başvurabilir.

Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Ayar Albayrak, yaptığı açıklamada, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi adına, eğitimde toplumun tüm kesimlerini havi okazyon eşitliğinin çokça eke olduğunu biliyor ve bu alanda eksiksiz çabamızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Terbiye Desteği projesi ile dahi çocuklarımızın terbiye hayatlarında yanlarında olacağız. Tekirdağ amacıyla, vatandaşlarımız üzere atiklik kesmeden çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Share: