TDP Genel Başkanı Sarıgül: “Parlamentoda ki yekpare siyasal partileri, mültecilerin AB’ye örgen ülkelere fiyat dağıtılması amacıyla iktidara destek vermeye nida…

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Yenikapı aktiflik alanında planlı Giresun Tanıtım Günleri’ne katıldı. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Genel Komutan Sarıgül, “Hükümetin elini güçlendirmek amacıyla parlamentoda ki umum siyasal partileri mültecilerin Avrupa Birliği üye ülkelere denk adına dağıtılması üzere iktidara bindi vermeye nida ediyorum” dedi.

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Yenikapı aktiflik alanında düzenlenen Giresun Lansman Günleri’ni mülakat etti. Fırka üyeleriyle gelişigüzel alana kurulan stantları gezen Sarıgül, vatandaşlarla sohbet edip ışık çektirdi. Stantları gezen Sarıgül, elan bilahare gündeme dayalı açıklamalarda bulundu. TDP Genel Başkanı Sarıgül, hükümetin elini pekiştirmek için parlamentoda ki kamu politik partileri mültecilerin Avrupa Birliği uzuv ülkelere bedel adına dağıtılması üzere iktidara bindi vermeye çağırma etti. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş ile ilişik konuşması hakkında görüşlerini bildiren Sarıgül, Ana ihtilaf partisinin yaptığı değerlendirmelere çekinmek taşımak gerektiğini ve Türkiye’nin hukuk devleti olduğunu hukukun üstünde hiç kimsenin olamayacağını dile getirdi.

“Ben memleket günlerine çok ehemmiyet veriyorum”

Giresun’un Türkiye’nin sunu iyicene illerinden olduğu belirten TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Giresun günleri oylumlu, hep Türkiye’de kim illerin günleri Yenikapı’birlikte yapılıyor. Ben ülke günlerine haddinden fazla önem veriyorum. Aynı ilin sanatı, kültürü, saf güzellikleri, gastronomide kim ağırlıkları böylecene hep ulusumuzla buluşuyor. Türkiye’mizin her yanı behişt ama Giresun’umuzun doğasıyla, deniziyle, örfüyle Türkiye’mizin en evire çevire köşelerinden birisi, Giresun’u acun kamuoyu ile öncelemek lazım. Giresun elden yaylaları ile değil, kışın o yaylaların çok daha gür olması lazım. Turizm merkezi olması lazım, koca tıpkısı noktada olması geçişsiz. Giresun’un ışığını henüz de yakmaya geldim” dedi.

“Esas aykırılık partisinin yaptığı değerlendirmelere istinkâf etmek hissetmek lazım”

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş ile ait konuşması üzerine görüşlerini bildiren Sarıgül, “Bu değerlendirmeler tabi kim akıbet evre önemlidir. Ana muhalefet partisinin yaptığı değerlendirmelere saygı sezmek geçişsiz. Öz görüşleridir ama Türkiye ünsiyet devletidir, hukukun üstünde on paralık kimse olanaksız. Herkesin hukuka ve adalete güvenmesi geçişsiz. Türkiye Cumhuriyeti yasaları neyin hangi şekilde yapılacağını arz iyi şekilde tanımlamıştır, amma adaletin gecikmemesi lazımdır. Geciken adalette, türe değildir. Tıpkısı an önceki davaların sonuçlanıp, kamuoyunun aydınlatılması lazım” ifadelerini kullandı.

“Ruz ve rüzgar enerjisi geçersek biz bu sorunu çözeriz”

Erke sorununa yenilenebilir kaynakları öneren TDP Umumi Başkanı Sarıgül, “Bu sorunu çözmenin esas yolu şu; Türkiye’miz Allah’ımız bize öyle tıpkısı coğrafya addetmiş kim aynı günde 4 şerha zaman yaşıyoruz. 365 günün 300 haset sıra alabilen bölgelerimiz var. Rüzgarlı bölgelerimiz var. İnanın kim tarih ve rüzgar enerjisi geçersek biz bu sorunu çözeriz dışardan elektrik ithal etmeyiz, dışarıya zindelik satarız. Gün enerjisini sen yaparsın, ben yaparım değil. Boşaltmak talip tam vatandaşlara lisans yöneltmek geçişsiz. Bizim buradaki çözümümüz rüzgar ve sıra enerjisi, biz TDP kendisine çamurlamak ve karalamak için dolaşmıyoruz. Merhem icat etmek amacıyla dolaşıyoruz” dedi.

“Parlamentoda kim yekpare siyasal partileri, mültecilerin AB’ye uzuv ülkelere kıymet dağıtılması için iktidara destek vermeye çağırma ediyorum”

6,5 milyon mülteciyi Avrupa Birliği’hangi organ ülkelere eşit adına alınması gerektiğini tamlayan Sarıgül, “Önümüzde çok iri ayrımsız punt var. Finlandiya’nın NATO’ya temizlemek istemesi, TBMM parlamentosunda görüşülecek, şu anda parlamentoda grubu olan cemi partililere çağrıda bulunuyorum. Derhal iktidara destek verin ve deyin ki Finlandiya’nın NATO’ya girmesine izin vermemizi istiyorsanız 6,5 milyon mülteciyi Avrupa Birliği’ne unsur ülkelere değer yerine alın. Almıyorsanız, biz sizin NATO’ya girmenize onaylama vermiyoruz. Hükümetin elini güçlendirmek için parlamentoda kim kül siyasal partileri mülteciler üstüne, mültecilerin Avrupa Birliği unsur ülkelere bedel yerine dağıtılması üzere iktidara destek vermeye nida ediyorum” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: