TDP Genel Başkanı Sarıgül, Manisa’da ziyaretlerde bulundu

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Manisa’da ziyaretlerde bulundu.

Partililerce kent girişinde karşılanan Sarıgül, Manisa E Tipi Kapalı Ukubet İnfaz Kurumu önünde af çağrısını yineledi. Sarıgül, gazetecilere yaptığı açıklamada umumi af taleplerini düşünce beklentisiyle değil vicdani bastırık gereği yaptıklarını kaydetti.

Partisinin Manisa diyar başkanlığı hizmet binasında basın toplantısı düzenleyen Sarıgül, burada Togg’un açılışına katıldığı üzere eleştirildiğini söyledi.

İnandığı doğrular dahilinde debi ettiğini kaydeden Sarıgül, “Togg yerlidir çünkü üretimi Türkiye’dir. Millidir çünkü fikri ve endüstri mülkiyeti üstelik Türkiye Cumhuriyeti’ndedir. Yani pazarlama hakkı tamamen Türkiye’dedir. Nerede üretiliyor? Türkiye’birlikte üretiliyor. Togg’un birçok paraya ve nereye satılacağına kim değişmeyen veriyor? Türkiye veriyor. O nedenle Togg yerlidir ve millidir. Zira tasarımları bizdedir, mülkiyet hakkı Türk yatırımcılarındadır. O nedenle Alman arabalarına, Fransız arabalarına, Japon arabalarına, İtalyan arabalarına güle güle, aldatıcı geldin Togg, yerli malı yurdun malı hep Togg’u kullanmalı.” diye konuştu.

Basın toplantısının peşi sıra esbak açılışı yapılan 16. Tekno Tarım Uluslararası Ekincilik ve Hayvancılık Fuarı’na sabık Sarıgül, fuar alanındaki stantları görüşme etti.

Sarıgül’e programlarında Manisa’daki TDP yöneticilerinin yanı sıra TDP Umumi Sekreteri ve Kuruluş Başkanı Teoman Bahtiyar ile genel komutan yardımcıları zevcelik etti.

Share: